Reklama

Dziury na Tatarskiej w Przemyślu

08/06/2020 17:06

Mieszkańcy Przemyśla często piszą do naszej redakcji w różnych sprawach, które ich niepokoją lub bulwersują. W miarę możliwości staramy się zająć ich problemami. Kilka dni temu nadszedł list od mieszkanki ulicy Tatarskiej, która prosi o anonimowość.

„Od jakiegoś czasu przy naszej ulicy trwa budowa osiedla mieszkaniowego (apartamentowca – przyp. J.S). Na początku wyglądało to okej, ale teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej. Mam tu na myśli stan ulicy i chodnika. Około 3 tygodni temu zapadł się[paywall] kawałek ulicy tuż przy chodniku. Panowie robotnicy odgrodzili ten kawałek ulicy i zalali go betonem. Nie wiem, co to było, ale w niczym nie przypominało to prawidłowej nawierzchni. Taśma grodząca pozostała do tej pory, z tą różnicą, że wczoraj w  tym miejscu zapadło się pół chodnika. Ciężko jest przejść, niejednokrotnie stoją tam samochody ciężarowe, koparki itp. Przejazd samochodem też jest utrudniony, a w momencie, gdy zwracamy uwagę kierowcom tych samochodów, słyszymy tylko wulgaryzmy. Zawieszenie w naszych samochodach dostaje porządnie w kość, a na dodatek często ulica jest cała z błota. Tatarska Góra to osiedle głównie ludzi starszych, którym wyjście pod górę zajmuje sporo czasu, a obecnie jest to dla nich i dla naszych dzieci bardzo niebezpieczne. Prosimy o pomoc i o nagłośnienie tej sprawy, może w końcu do kogoś dotrze fakt, że spokojna i bezpieczna do niedawna droga teraz jest polem minowym”.

Wszystko ma być naprawione

Będąc na miejscu, potwierdziliśmy to, o czym pisze mieszkanka i poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu o ocenę tego stanu. – Przy Tatarskiej trwa budowa, na którą inwestor uzyskał pozwolenie – wyjaśnienia dyrektor Jacek Cielecki. – Oczywiście to, co się tam wydarzyło, nie jest właściwe i gdyby prace były prowadzone prawidłowo, nie doszłoby do tej awarii.

Dzisiaj (4 czerwca – przyp. J.S) była tam komisja do spraw bezpieczeństwa z urzędu miasta i niezwłocznie zostaną tam postawione znaki ograniczające tonaż jeżdżących tamtędy pojazdów. Oprócz tego wykonawca już został zobowiązany do naprawienia szkód i odtworzenia stanu ulicy. Oczywiście budowy nie można wstrzymać, ale wszelkie prace muszą być tak prowadzone, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców – kończy dyrektor.

Reklama


J.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ona - niezalogowany 2020-06-15 18:57:45

    I będzie coraz gorzej nic to nie dało że jest ograniczenie do 10t jak wciąż jeździ ciężki sprzęt i duże gruszki teraz tylko czekać aż zamkną cały odcinek drogi jak pęknie 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama