W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbył się finał krajowy Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Cztery najlepsze w Polsce ekipy rywalizowały o tytuł mistrzowski wśród szkół średnich. Jedną z nich była reprezentacja Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.
Rywali mieli zacnych, bo w takim gronie i na takim poziomie słabych ekip nie ma. Musieli stawić czoła reprezentacjom: III Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. Z całą pewnością kuratelę nad dwoma pierwszymi sprawują skauci superligowych Azotów Puławy czy Gwardii Opole. W tych zespołach przypadkowych szczypiornistów nie ma. Nowotarżanie byli największą zagadką, ale zgodnie z przypuszczeniami nie odegrali większej roli.
Gospodarze, czyli drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu także nie jest ekipą z łapanki. Większość z nich to zawodnicy regularnie trenujący w zespole juniorów Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl pod okiem Piotra Kroczka. Zabrakło tylko (i aż) lidera zespołu, czyli Kamila Guzdka. Do boju w finale Licealiady poprowadził ich duet trenerów, bo obok P. Kroczka na ławce zasiadł Bartłomiej Wołoszyn, nauczyciel wf w ZSEiO.
Prawdę powiedziawszy, trudno było oszacować siłę poszczególnych ekip. Na dzień dobry przemyślanie stoczyli pasjonujący pojedynek z puławskimi licealistami. W ostatniej chwili uratowali remis i o wygranej musiała zdecydować seria rzutów karnych. Te pewnie wygrali goście. W drugim meczu zespół z Opola rozgromił team z Nowego Targu, wskazując że ci drudzy liczyć się w walce o podium nie będą.
Kiedy w kolejnej serii spotkań III LO Puławy wygrało z PLO nr IX Opole stało się niemal pewne, że to właśnie oni zostaną mistrzem Polski szkół średnich w piłce ręcznej chłopców. Bo niemożliwością było, aby potknęli się w swoim ostatnim meczu z „góralami”. Oczywiście nie zrobili tego, gromiąc przeciwnika różnicą 34 bramek.
O tym, kto zajmie 2. miejsce i zostanie wicemistrzem Polski decydował mecz między przemyślanami a opolanami. Dość długo było w miarę równo, choć niewielką przewagę bramkową stale utrzymywali goście. W 36. min „elektronik” wyszedł na prowadzenie 16:15 po trafieniu Michała Mołonia, ale odpowiedź rywala była chyba decydująca o finalnym rozstrzygnięciu. Na kwadrans przed końcem opolanie wysforowali się na prowadzenie 18:23 i nie oddali go już do końca potyczki.
Reprezentacja Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, po naprawdę dobrej grze, zajęła ostatecznie 3. miejsce. 3. miejsce w Polsce wśród setek szkół średnich, które przystąpiły do rywalizacji w ramach Licealiady. To ogromny sukces.
MVP (najwartościowszym graczem) turnieju został wybrany Piotr Zawadzki (Opole), „królem strzelców” z dorobkiem 31 bramek został Kuba Bereziński (Opole), zaś najlepszym bramkarzem – Adrian Szczęśniak (Puławy).
Wyniki:
Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – III LO Puławy 23:23 (13:11), karne: 0:3
ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 0, Ilnicki 2, Kipp 2, Kotula 0, K. Kroczek 4, Krzysik 1, Mołoń 2, Nowak 5, Rosół 0, Surma 7, Wrześniowski 0.
Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ 32:18 (19:7)
ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 3, Ilnicki 5, Kipp 2, Kotula 1, K. Kroczek 5, Krzysik 1, Mołoń 4, Nowak 1, Rosół 0, Surma 5, Wrześniowski 5.
Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX Opole 22:25 (10:13)
ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 0, Ilnicki 4, Kipp 2, Kotula 0, K. Kroczek 4, Krzysik 2, Mołoń 3, Nowak 3, Rosół 0, Surma 3, Wrześniowski 1.
***
W innych meczach: Opole – Nowy Targ 38:17 (20:11), Puławy – Opole 32:26 (13:9), Puławy – Nowy Targ 48:14 (21:7).
***
Końcowa kolejność: 1. III LO Puławy, 2. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX Opole, 3. Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl, 4. Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze