Reklama

„Elektronik” trzecią ekipą w Polsce [ZDJĘCIA]

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbył się finał krajowy Licealiady w piłce ręcznej chłopców. Cztery najlepsze w Polsce ekipy rywalizowały o tytuł mistrzowski wśród szkół średnich. Jedną z nich była reprezentacja Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu.

Rywali mieli zacnych, bo w takim gronie i na takim poziomie słabych ekip nie ma. Musieli stawić czoła reprezentacjom: III Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu. Z całą pewnością kuratelę nad dwoma pierwszymi sprawują skauci superligowych Azotów Puławy czy Gwardii Opole. W tych zespołach przypadkowych szczypiornistów nie ma. Nowotarżanie byli największą zagadką, ale zgodnie z przypuszczeniami nie odegrali większej roli.

Gospodarze, czyli drużyna Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu także nie jest ekipą z łapanki. Większość z nich to zawodnicy regularnie trenujący w zespole juniorów Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl pod okiem Piotra Kroczka. Zabrakło tylko (i aż) lidera zespołu, czyli Kamila Guzdka. Do boju w finale Licealiady poprowadził ich duet trenerów, bo obok P. Kroczka na ławce zasiadł Bartłomiej Wołoszyn, nauczyciel wf w ZSEiO.

Reklama

Walczyli do końca

Prawdę powiedziawszy, trudno było oszacować siłę poszczególnych ekip. Na dzień dobry przemyślanie stoczyli pasjonujący pojedynek z puławskimi licealistami. W ostatniej chwili uratowali remis i o wygranej musiała zdecydować seria rzutów karnych. Te pewnie wygrali goście. W drugim meczu zespół z Opola rozgromił team z Nowego Targu, wskazując że ci drudzy liczyć się w walce o podium nie będą.

Kiedy w kolejnej serii spotkań III LO Puławy wygrało z PLO nr IX Opole stało się niemal pewne, że to właśnie oni zostaną mistrzem Polski szkół średnich w piłce ręcznej chłopców. Bo niemożliwością było, aby potknęli się w swoim ostatnim meczu z „góralami”. Oczywiście nie zrobili tego, gromiąc przeciwnika różnicą 34 bramek.

Reklama

O tym, kto zajmie 2. miejsce i zostanie wicemistrzem Polski decydował mecz między przemyślanami a opolanami. Dość długo było w miarę równo, choć niewielką przewagę bramkową stale utrzymywali goście. W 36. min „elektronik” wyszedł na prowadzenie 16:15 po trafieniu Michała Mołonia, ale odpowiedź rywala była chyba decydująca o finalnym rozstrzygnięciu. Na kwadrans przed końcem opolanie wysforowali się na prowadzenie 18:23 i nie oddali go już do końca potyczki.

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, po naprawdę dobrej grze, zajęła ostatecznie 3. miejsce. 3. miejsce w Polsce wśród setek szkół średnich, które przystąpiły do rywalizacji w ramach Licealiady. To ogromny sukces.

Reklama

MVP (najwartościowszym graczem) turnieju został wybrany Piotr Zawadzki (Opole), „królem strzelców” z dorobkiem 31 bramek został Kuba Bereziński (Opole), zaś najlepszym bramkarzem – Adrian Szczęśniak (Puławy).


 

Wyniki:

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – III LO Puławy 23:23 (13:11), karne: 0:3

ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 0, Ilnicki 2, Kipp 2, Kotula 0, K. Kroczek 4, Krzysik 1, Mołoń 2, Nowak 5, Rosół 0, Surma 7, Wrześniowski 0.

Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ 32:18 (19:7)

Reklama

ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 3, Ilnicki 5, Kipp 2, Kotula 1, K. Kroczek 5, Krzysik 1, Mołoń 4, Nowak 1, Rosół 0, Surma 5, Wrześniowski 5.

Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX Opole 22:25 (10:13)

ZSEiO Przemyśl: Zadora, Zajdel – Gaweł 0, Ilnicki 4, Kipp 2, Kotula 0, K. Kroczek 4, Krzysik 2, Mołoń 3, Nowak 3, Rosół 0, Surma 3, Wrześniowski 1.

***

W innych meczach: Opole – Nowy Targ 38:17 (20:11), Puławy – Opole 32:26 (13:9), Puławy – Nowy Targ 48:14 (21:7).

Reklama

***

Końcowa kolejność: 1. III LO Puławy, 2. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX Opole, 3. Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących Przemyśl, 4. Zespół Szkół Technicznych i Placówek Nowy Targ.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama