– Chcemy przekonać społeczeństwo, że możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy jest dobrym rozwiązaniem. To obywatelska inicjatywa prowadzona oddolnie i społecznie w całym kraju – mówił w ubiegłym tygodniu poseł PSL Mieczysław Kasprzak podczas zbierania podpisów w Jarosławiu.
– Zastrzegam, nie chodzi nam o obniżenie wieku emerytalnego. Chcemy dać możliwość wyboru ludziom, którzy młodo zaczęli pracę. Potrzebujemy 100 tysięcy podpisów, ale myślę, że[paywall] będzie ich znacznie więcej – dodawał parlamentarzysta. Na emeryturę po 40 latach pracy mogliby szczególnie liczyć rolnicy, rzemieślnicy oraz rodzice opiekujący się dziećmi, ponieważ urlop macierzyński i wychowawczy byłby traktowany tak jak praca zawodowa.
– Uważam, że jest to uczciwy wybór, a przy tym szansa dla ludzi, którzy ciężko pracowali przez co najmniej 40 lat. Nie każdy da radę pracować aż do osiągnięcia ustawowego wieku – mówiła Olga Oczak uczestnicząca w akcji.
Projekt emerytury po 40 latach pracy autorstwa PSL był już rozpatrywany w Sejmie. Głosami Nowoczesnej, PO, PiS i Kukiz’15 został odrzucony. Teraz ma trafić jako projekt obywatelski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PISoBOLSZEWIA nigdy do tego nie dopuści :)
PO-PSL wydłużyło wiek emerytalny do 67 lat,a teraz kwiczą i podlizują się.
Tutaj do oglądnięcia jak głosowali posłowie w poprzedniej kadencji w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego:http://g6.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/838000/838261-glosowanie-emerytury.pdf- polecam zerknąć zwłaszcza na to jak głosowali członkowie PSL...A teraz akcje tego typu i zmiana o 180 stopni. HIPOKRYZJA w najczystszym wydaniu.
Zielona koniczyna więdnie w oczach chociaż to wiosna, ale jej czas przeminął bezpowrotnie. Nawet w ciężkich czasach zaborów była w lepszej kondycji niż obecnie. Wykończyć partię o ponad stuletniej historii to w pewnym sensie sztuka o której będą pisać w książkach.
Czy pan uważa ludzi za całkowitych idiotów czy psl jest partia idiotów, bo sie juz pogubiłem. Jak można najpierw wmawiac ludziom, że podwyższenie wieku emerytalnego jest konieczne i głosować za nim a po utracie władzy, mówić, że to jest złe i trzeba obniżyć wiek emerytalny pozwalając przechodzić na emeryturę po 40 latach pracy.
mam takie małe pytanko KTO??? zezwolił na założenie PUBU PARKOWEGO przy/ na os. AK na wprost 100 mieszkań bloku nr 7 pytam się KTO???? i DLACZEGO!!!!! podejmuje takie " decyzje", na witrynie budy widnieje logo JKS , w parku będzie tak miło i bezpiecznie ,że policja nie będzie musiała przeprowadzać żadnych ankiet.
hipokryzja mnietek nie lec w ciula
PISoBOLSZEWIA nigdy do tego nie dopuści :)
PO-PSL wydłużyło wiek emerytalny do 67 lat,a teraz kwiczą i podlizują się.
Tutaj do oglądnięcia jak głosowali posłowie w poprzedniej kadencji w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego:http://g6.gazetaprawna.pl/p/_wspolne/pliki/838000/838261-glosowanie-emerytury.pdf- polecam zerknąć zwłaszcza na to jak głosowali członkowie PSL...A teraz akcje tego typu i zmiana o 180 stopni. HIPOKRYZJA w najczystszym wydaniu.