Reklama

Emocje i muzyka. Młodzi cieszanowianie wystąpili u boku Adama Sztaby i Natalii Kukulskiej!

29 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie miał miejsce koncert finałowy 2. edycji programu „Most the Music” z udziałem chóru 200 dzieci z całej Polski, którzy zaśpiewali przy wsparciu Orkiestry Adama Sztaby i solistów Natalii Kukulskiej oraz Huberta Zapióra-Baritone. W tej grupie byli również młodzi mieszkańcy Cieszanowa w powiecie lubaczowskim.

Emocje po koncercie wciąż jeszcze nie opadły, a muzyka nadal brzmi w głowie wykonawców. Te wspaniale chwile mogli przeżyć osobiście młodzi artyści z Cieszanowa, którzy wzięli udział w projekcie „Most the Music”, a jego finałem był właśnie niedawny koncert  w Filharmonii Narodowej. Oprócz 200 młodych uczestników na scenie pojawiła się Orkiestra Adama Sztaby, wykonawcy Natalia Kukulska i Hubert Zapiór- Baritone, a całość wydarzenia poprowadziła aktorka Anna Dereszowska.

Początek tej pięknej przygody, która doprowadziła młodych wykonawców z Cieszanowa do miejsca, gdzie koncertowali najwybitniejsi artyści z całego świata, napisała Fundacja Most the Most. Na naszych łamach jej działania zasłynęły za sprawą konkursu Nasz Zabytek, w ramach którego mieszkańcy wskazują zabytek w swojej okolicy, któremu warto przywrócić świetność. Mieszkańcy gminy Cieszanów wskazali spichlerz dworski w Nowym Siole. Został zwycięzcą konkursu w edycji 2022, zyskując 1 mln zł dofinansowania na rewaloryzację. Po tym wszystkim fundacja zaproponowała mieszkańcom dołączenie do bezpłatnego programu edukacji muzycznej Most the Music (taką szansę otrzymują właściciele zabytków z tych gmin lub powiatów, gdzie mieszkańcy szczególnie licznie wzięli udział w konkursie Nasz Zabytek). Tak dzieci i młodzież z Cieszanowa  stały się częścią chóru o tej samej nazwie. Nad działaniami cieszanowskiej reprezentacji[paywall] chóru od początku czuwali Anna Szymańska i Roman Malinowski.

Reklama

W finałowym koncercie w Filharmonii Narodowej, oprócz młodych mieszkańców Cieszanowa, wystąpiły też chóralne reprezentacje z: Dzierżoniowa, Sicienka, Uniejowa, Strzelec Opolskich, Biecza, powiatu grajewskiego i Rudy Śląskiej. Publiczność usłyszała w nowych aranżacjach m.in. takie utwory, jak: „Nauczmy się żyć obok siebie”, „Nadzieja”, „Psalm stojących w kolejce”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Na drodze tej” (z Hubertem Zapiórem), czy „Co powie tata?” (z Natalią Kukulską) oraz Siedem życzeń”. Był bis i owacje na stojąco. Jak powiedział Adam Sztaba, repertuar powstał w oparciu o ponadczasowe utwory, których dzisiejsze dzieci z reguły nie znają.

Koncert finałowy był podsumowaniem kilkumiesięcznych prób i spotkań oraz czerwcowego obozu nad Jeziorem Zegrzyńskim, w trakcie których młodzi cieszanowianie doskonalili się w śpiewie. Tym bardziej należą się im wielkie gratulacje!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/07/2024 11:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama