Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili próbę wwiezienia do polski znacznej sumy pieniędzy bez dopełnienia stosownych formalność. 49- letniemu obywatelowi Ukrainy grozi grzywna, na jej poczet zabezpieczona został kwota 20 tys. zł.
49- letni obywatel Ukrainy na terminal przejścia granicznego w Korczowej wjechał volkswagenem na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Nie zgłosił do kontroli środków pieniężnych. Funkcjonariusze KAS pieniądze ukryte w odzieży wierzchniej odkryli w trakcie rutynowej kontroli. Suma przewożona przez Ukraińca okazała się znaczna. Po przeliczeniu okazało się, że miał przy sobie 24,6 tys. euro, 8 tys. dolarów amerykańskich, ponad 32 tys. hrywien ukraińskich oraz ponad 14 tys. złotych – co daje równowartość ponad 152 tys. zł. Jak wyjaśniał 49 letni mężczyzna pieniądze te były przeznaczone na zakupy. Po incydencie na przejściu z całą pewnością nie będą one zbyt przyjemne. W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, przeciwko podróżnemu wszczęte postało postępowanie karne skarbowe, a na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 20 tys. złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Redaktorze nazwę naszego kraju piszemy z dużej litery. Jestem zdruzgotany. Podstawowe zasady.
To chyba dobrze ze chciał to u nas zostawić. Gorzej jak by chciał zabrać :)
To miał być mój wynik:(
To nie wynik a pieniadze na lapowki!!!
Redaktorze nazwę naszego kraju piszemy z dużej litery. Jestem zdruzgotany. Podstawowe zasady.