I-ligowy Eurobus Przemyśl po raz drugi wygrał z Heiro Rzeszów i potwierdził, że króluje na Podkarpaciu. Ekipa ze stolicy województwa bardzo chciała dorównać ekipie Roberta Kurosza, ale atutów miała jak na lekarstwo. Może podziękować liderowi, że ten strzelił „tylko” 11 bramek. Na wielkie brawa zasłużył cały zespół, a na podkreślenie zasługują cztery bramki popularnego „Smoły”, czyli Mateusza Wanata, najlepszego futsalisty minionego roku na Podkarpaciu.
Hala POSiR to „twierdza”, której jeszcze nikomu do tej pory nie udało się zdobyć. Do meczu z rzeszowianami Eurobus odniósł w niej komplet, sześciu zwycięstw, strzelając 45 bramek, a tracąc 21. Nie zdobyli jej i futsaliści Heiro, bo najzwyklej na świecie byli słabszym zespołem. Nie można jednak odmówić im ambicji i woli walki. Tyle, że to zdecydowanie za mało na kombinacyjnie, efektownie i efektywnie grającego lidera. Gospodarze znacznie lepiej operowali piłką, byli lepsi technicznie, mieli znacznie bogatszy wachlarz ofensywnych rozwiązań od rywala. Widać było jakość w prowadzeniu ataku pozycyjnego. Szybkość, dokładność i finezję w kontrach.
Wystarczyło 6 minut II części, aby jakiekolwiek marzenia Heiro prysły jak bańka mydlana. To było fantastyczne wejście lidera w drugie 20 minut. W 26. min wynik brzmiał 8:2… Trudno powiedzieć, która z czterech bramek była piękniejsza. Czy artystyczne uderzenie zewnętrzną częścią stopy M. Wanata po upływie 15 sekund II połowy, czy kapitalny strzał z grubo ponad 10 m Kamila Bały pod poprzeczkę, a może gol po dwójkowej akcji Wanat – Pawlak, którą „bombą” z pierwszej piłki sfinalizował ten drugi?
Większą część II odsłony rzeszowianie grali w przewadze, wycofując bramkarza. W większości bili głową w mur, ale dwukrotnie udało się im pokonać Romana Koltoka. Przedniej urody był zwłaszcza gol Marcina Gąsiora.
Eurobus Przemyśl – Heiro Rzeszów 11:4 (4:2)
Bramki: 1:0 Zanko 1:54 min, 2:0 Kiełbasa 5:48 min, 2:1 Prokop 14:28 min, 3:1 Wanat 15:12 min, 4:1 Wanat 15:30 min, 4:2 Barszczak 15:54 min, 5:2 Wanat 20:15 min, 6:2 Pawlak 20:56 min, 7:2 Bała 24:47 min, 8:2 Bała 26:31 min, 8:3 Gąsior 27:02 min, 8:4 Wdowik 27:47 min, 9:4 Pawlak 35:27 min, 10:4 Barszczak 38:30 min (samobójcza), 11:4 Wanat 39:25 min.
Eurobus: Kuźma – Zanko, Rudnicki, Pawlak, Wanat oraz Koltok (b), Wielgosz, Bała, Londono Silva, Kiełbasa, Syczewskyj, Chrupcała, Fudali.
Heiro: Piszczek – Gąsior, Barszczak, Wołoszyn, Prokop oraz Bogacz (b), Koza, Wdowik, Piela, Rembisz.
Sędziowali: Łukasz Woliński i Jakub Baran (obaj z Lublina). Czerwona kartka: Wdowik (28:34 min; faul). Widzów: 600.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze