29 mieszkańców bloku na osiedlu w Oleszycach zostało ewakuowanych w piątek, 10 lipca. Powodem było ujawnienie w jednym z mieszkań materiałów wybuchowych i amunicji.
W trosce o bezpieczeństwo osób postronnych, dowódca policyjnej akcji zarządził ewakuację wszystkich mieszkańców bloku, w którym znajdowały się niebezpieczne przedmioty. Wezwani na miejsce policyjni antyterroryści zabezpieczyli materiały wybuchowe, które przekazali wojskowym saperom. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie wspierani byli również przez lubaczowskich strażaków. Policyjny pirotechnik, stwierdził, że w mieszkaniu znajduje się trotyl oraz kilkanaście sztuk ostrej amunicji. Po trzygodzinnej akcji i usunięciu zagrożenia, mieszkańcy bloku wrócili do swoich mieszkań. Do wyjaśnienia zatrzymano dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze sprawdzają w jaki sposób lokatorzy tego mieszkania weszli w posiadanie niebezpiecznych przedmiotów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze