Reklama

Ewakuacja mieszkańców os. Jagiellonów. Wszystko przez niebezpieczne znalezisko

Zgłoszenie o podejrzanym wykopalisku, jakie odebrał wczoraj, 30 bm., dyżurny lubaczowskiej komendy było powodem zamieszania na osiedlu Jagiellonów. Na miejscu pojawiła się policja i saperzy. Mieszkańców bloku natychmiast ewakuowano.

Około g. 13.30 do komendy policji w Lubaczowie dotarła informacja, że podczas prac remontowych na osiedlu operator koparki wykopał mogący zagrażać bezpieczeństwu ładunek. Rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdziło, że to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Teren wokół znalezisko zabezpieczyła policja, zarządzając jednocześnie ewakuację mieszkańców. Na miejsce ściągnięto też saperów Patrolu Rozminowania z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli niewybuch.

– W przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów pod żadnym pozorem nie należy ich dotykać ani przenosić – apelują policjanci, dodając, że w takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie zawiadomić o znalezisku najbliższą jednostkę policji.

Reklama


fot.KPP Lubaczów
Rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdziło, że znaleziony ładunek to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.


fot.KPP Lubaczów
Na miejscu pracowali policjanci i saperzy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości