Reklama

Feeria smaków z całego świata. Food trucki w Przemyślu

29/08/2017 11:42

Mogu mogu, szaszłyki z łososia, norweskie tortille, wakame z wodorostów, kakagori, frytki belgijskie, ramen, pierożki tybetańskie, owoce w czekoladzie, sushi wrap i wielu innych egzotycznych potraw można było skosztować w ubiegły weekend na placu Niepodległości.

Przez dwa dni trwał pierwszy w Przemyślu festiwal smaków z całego świata, w którym uczestniczyło kilkanaście food trucków. To  specjalneauta przystosowane do przyrządzania potraw, innymi słowy[paywall] mobilne, w pełni profesjonalne kuchnie. Dla koneserów była to prawdziwa uczta, a dla tych, którzy nie mieli dotąd możliwości spróbowania egzotycznych potraw, jedyna taka okazja. A skosztować można było najróżniejszych frykasów, na przykład ramenu.

– Ta potrawa trafiła do Polski dopiero niedawno. Wszyscy uważają, że jest to japońska zupa, ale naprawdę pochodzi ona z Chin – mówi Aleksandra Galbierz, która wraz z mężem serwowała między innymi właśnie ramen. W smaku  przypomina trochę nasz rosół. Przyrządza się ją z kilku gatunków mięsa, jajek, kiełków, kukurydzy, kapusty, szpinaku i przypraw – pani Aleksandra nie zdradza wszystkich tajników, ale zaznacza, że każdy kucharz może modyfikować ramen po swojemu.


fot.Jacek Szwic
Państwo Galbierzowie oferowali ramen i inne pyszności.

Reklama

Żeby w mieście się coś działo

Inicjatorem zaproszenia food trucków do Przemyśla jest Rafał Błachut ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Przemyśl. – Pierwszy raz zobaczyłem zlot food trucków w Rzeszowie i bardzo spodobała mi się taka forma ulicznego serwowania egzotycznych potraw pochodzących z całego świata. Wtedy pomyślałem, żeby ściągnąć tę imprezę do Przemyśla. Nawiązałem kontakt z organizatorami, którzy u nas jeszcze nie byli i przyjęli zaproszenie. Urząd miasta przyklasnął pomysłowi, tym bardziej że festiwal smaków wzbogacił ofertę Wincentiady.

Po prostu niech się w mieście coś dzieje – tłumaczy R. Błachut. Patrząc na ludzi degustujących egzotyczne dania i słuchając, jak dyskutują o ich smakowych niuansach, można śmiało stwierdzić, że była to udana impreza.

Reklama


fot.Agata Czereba / UM Przemyśl
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-08-29 19:12:13

    SUSHI WRAP z kurczakiem, imbirem, tykwą, rzodkwiąYOUTUBE.COM - YOGKU, KURCZAK GRAJĄCY NA KEYBOARDZIE W AMERYKAŃSKIM MAM TALENTCiekawe czego jeszcze  się dowiemy o zwierzętach, które zjadamy ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    aga - niezalogowany 2017-08-31 08:30:12

    To wszystko musi byc z mrozonek, półproduktów, nic swierzego. A jak to wyglada od strony sanitarnej. To nie sa restauracje z przemyśla tylko zwykłe sieciówki. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama