Ćwiczenia logopedyczne wcale nie muszą być nudne. O tym, jak w lekki i przyjemny sposób można je realizować, przekonały się dzieci z jarosławskich przedszkoli, w czasie festiwalu logopedycznego zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu.
W festiwalu wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu, Szkoły Podstawowej w Tuczempach oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu[paywall].
Głównym celem była wspólna zabawa, ale także nauka i ćwiczenia logopedyczne. A wszystko w bajkowym otoczeniu świata piratów, ale tych przyjaznych i kolorowych. Były piosenki, zabawy ruchowe, poszukiwania skarbu i wyprawa na bananową wyspę. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, wręczony osobiście przez dyrekcję SOSW i MBP, Wojciecha Głąba i Anetę Mrazek oraz Elżbietę Tkacz i Małgorzatę Kowal.
– Festiwal logopedyczny, zorganizowany przez logopedę z SOSW Elżbietę Szylar-Sawińską oraz nauczyciela nauczania początkowego z tej samej placówki – Monikę Ziemborak z pomocą szkolnej bibliotekarki Iwony Michalik, odbył się już po raz drugi. Po raz kolejny był elementem Tygodnia Bibliotek, dlatego fakt, że odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu, nie powinien dziwić – powiedział Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze