Po raz 2. w Tarnawcach odbył się Festyn Rodzinny. Ostatniego lipca, w słoneczne niedzielne popołudnie mieszkańcy wsi oraz okolic wypoczywali i bawili się w plenerze. Organizatorzy imprezy zadbali o liczne atrakcje. Kwestowano też na rzecz chorej na mukowiscydozę małej Leny.
Z gminnego boiska w Tarnawcach, na którym zebrali się uczestnicy festynu, roztacza się widok na Dolinę Sanu – Przemyśl (wprawne oko ujrzy dominującą nad miastem sylwetkę archikatedry), Ostrów, Kuńkowce, Łętownię, Wapowce. Panorama ta sama w sobie jest atrakcją.
Zatem w przepięknej, naturalnej scenerii, przy sprzyjających warunkach pogodowych miejscowi i ich goście grillowali, śledzili występy taneczno-wokalne podopiecznych krasiczyńskiego Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespołu „Krasiczanki”, indywidualnie bądź całymi rodzinami brali udział konkursach, turniejach sprawnościowych, rozgrywkach sportowych, względnie kibicowali innym. Podobnie jak w roku ubiegłym rozegrano mecz piłki siatkowej o Puchar Sołtysa.
Podczas festynu zbierano fundusze na leczenie i rehabilitację ośmiomiesięcznej Leny Czuryk z Dybawki. Dziewczynka choruje na mukowiscydozę, która systematycznie wyniszcza jej organizm, powodując m.in. włóknienie płuc, trzustki. Rodzice Leny nie są w stanie udźwignąć samodzielnie kosztów leczenia dziecka[paywall].
Mając rekomendację Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, zwrócili się o pomoc do lokalnej społeczności. O ratunek dla Leny zaapelowali organizatorzy festynu, czyli Piotr Kunik, sołtys Tarnawiec, Marta Kochanowicz oraz Krzysztof Lewczuk, radni, a także Tadeusz Bobek, wójt gminy Krasiczyn. Bawiący na festynie nie pozostali obojętni. Często do puszek podchodzili najmłodsi, wrzucając otrzymane od dorosłych fundusze. W zamian obdarowywani były bransoletkami wykonanymi przez kuzynki Leny, starające się pomóc na miarę swych skromnych, dziecięcych możliwości.
– Druga już edycja festynu doszła do skutku dzięki inicjatywie radnych – osób, które tu przyjechały z Polski, zamieszkały na krasiczyńskiej ziemi i chcą tworzyć nowe obyczaje, pragną, aby wsie się rozwijały – podkreślił wójt Tadeusz Bobek. Organizatorów wsparli sponsorzy: spółki Inglot, Pollena Astra, Poli-Pap, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Domus”, Greinplast Plus, firmy Media Markt Polska, Góral, „Świat Obuwia”, Tesco, Guittard, Gałuszka, Olejarski, Hair Club Demkiewicz, Nadleśnictwo Krasiczyn, poseł Andrzej Matusiewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze