Przemyśl coraz częściej doceniany jest przez filmowców. To właśnie tu kręcono jakiś czas temu sceny do filmu „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego, a wcześniej wybrane sceny serialu „Dziewczyny ze Lwowa”. Teraz miasto nad Sanem „zagra” w serialu TVP „Ziuk. Młody Piłsudski”. Lada chwila w Przemyślu rusza casting dla statystów.
Ekipa pracująca przy produkcji serialu „Ziuk. Młody Piłsudski” w marcu br. ponownie będzie gościć w grodzie nad Sanem. W lipcu minionego roku filmowcy kręcili już u nas serialowe sceny. Teraz przyszedł czas na kontynuację. W najbliższy weekend – 23 i 24 lutego – w godzinach 10 – 13 i 14 – 18 w siedzibie PCKiN „Zamek” trwał będzie casting dla statystów. Mile widziani są wszyscy Ci, którzy pragną przeżyć przygodę na planie filmowym. Organizatorzy czekają na osoby w wieku od 16 do 80 lat.

fot.kadr z serialu
W rolę J. Piłsudskiego wcieli się aktor Grzegorz Otrębski.
Kogo zobaczymy w serialu?
„Ziuk. Młody Piłsudski” – to serial historyczny o wczesnych latach Józefa Piłsudskiego. Akcja rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku w środowisku polskich i rosyjskich konspiratorów. Wydarzenia przedstawione w serialu inspirowane są prawdziwymi faktami z młodości Piłsudskiego. Specjalny odcinek pilotowy serialu przygotowany został na 100. rocznicę odzyskania niepodleglości i wyemitowany 11 listopada 2018 r. Serial reżyseruje Jarosław Marszewski, a autorami scenariusza jest duet Ewa Wencel i Jarosław Sokół, którzy odpowiadali za skrypty „Czasu Honoru”. W rolę J. Piłsudskiego wcieli się Grzegorz Otrębski. W serialu zobaczymy też m.in.: Urszulę Grabowska, Ewę Ziętek, Jana Englerta czy Marka Kalitę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Dziadek" nienawidził Przemyśla.Tutaj w 1912 zaraził się wstydliwą chorobą,która zaleczył ale nie wyleczył. Na tą chorobę też umarł ale starannie Sławek wymazał to z protokołu sekcji. Ale to wielka tajemnica.Ale filmowcy jak pogrzebią to znajdą i film będzie ze smaczkiem a nie patriotyczny gniot
Super Przemyśl to miasto z dużym potencjałem - może znajdzie się ktoś kto będzie umiał to wykorzystać?Pozdrawiam
Miłość filmowców może wyjść dla Przemyśla na dobre Tak się stało z Sandomierzem.Nawet z tamtego okresu nic specjalnie nie trzeba wymyślaćNajwiększa afera szpiegowska tamtego okresu dotyczy w swojej zasadniczej części Przemyśla.Gry operacyjne na szczeblu strategicznym rozgrywają się w Przemyślu gdzie mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji.Zabobonność tubylców w zetknięciu z cywilizowanym światem przezabawne i komiczne epizody.I najważniejsze klimat i jeszcze raz klimat.Wystarczy to ładnie ubrać i może uda się sprzedać
No to jak widać, nie pierwszy raz, iż Przemyśl ma swoją operatywność, mobilność, dynamikę, witalizm. Szkoda tylko, że na przestrzeni ostatnich lat został tak bardzo zdewastowany, splądrowany, zdemolowany i sprofanowany przez lokalnych kacyków !!!
Ostatnim smaczkiem jest potwierdzenie przez watykańskie media/mam nadzieję,ze nasze potwierdza/,ze królem pedofilii w Kościele w Polsce był nasz arcybiskup Michalik o czym poinformowano Papieża.Też ciekawy smaczek dla filmowców i szok dla pobożnych mieszkańców.
"Dziadek" nienawidził Przemyśla.Tutaj w 1912 zaraził się wstydliwą chorobą,która zaleczył ale nie wyleczył. Na tą chorobę też umarł ale starannie Sławek wymazał to z protokołu sekcji. Ale to wielka tajemnica.Ale filmowcy jak pogrzebią to znajdą i film będzie ze smaczkiem a nie patriotyczny gniot
Super Przemyśl to miasto z dużym potencjałem - może znajdzie się ktoś kto będzie umiał to wykorzystać?Pozdrawiam
Miłość filmowców może wyjść dla Przemyśla na dobre Tak się stało z Sandomierzem.Nawet z tamtego okresu nic specjalnie nie trzeba wymyślaćNajwiększa afera szpiegowska tamtego okresu dotyczy w swojej zasadniczej części Przemyśla.Gry operacyjne na szczeblu strategicznym rozgrywają się w Przemyślu gdzie mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji.Zabobonność tubylców w zetknięciu z cywilizowanym światem przezabawne i komiczne epizody.I najważniejsze klimat i jeszcze raz klimat.Wystarczy to ładnie ubrać i może uda się sprzedać