Reklama

Finał prac przy „Ogrodzie Literackim” w Przeworsku

Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku finalizowane są prace związane z pierwszym etapem bardzo ciekawego przedsięwzięcia, jakim jest „Ogród Literacki”. Obiekt będzie miejscem otwartym, dostępnym dla mieszkańców i turystów.

Wejście na teren ogrodu zlokalizowane zostało od przejścia dla pieszych, idących od strony Urzędu Miasta Przeworska.

W ramach prac przygotowawczych wycięte zostały[paywall] stare i chore drzewa, wyfrezowano pnie oraz przygotowano teren pod nasadzenia i założenie trawnika. Posadzonych zostało 10 wysokich grabów kolumnowych, które mają być zielonym ekranem oddzielającym teren od drogi krajowej nr 94.

Powstała piękna rabata bylinowa, złożona z ponad 80 roślin. Będą tam kwitły m.in.: lawendy, szałwie, rozchodniki, liatry, liliowce, goździki, jeżówki, kocimiętki, płomyki, czyśćce, funkie czy przegorzany. Pośród kwiatów będą szumiały trawy (m.in. miskanty i rozplenice).

Zamontowane zostały dwie ławki czytelnicze (ławko-stoliki), przy których będzie można odpocząć, poczytać lub porozmawiać.

Budowa ogrodu była możliwa dzięki pozyskaniu przez władze miasta pieniędzy w ramach projektu pod nazwą „Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”.

Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama