Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku finalizowane są prace związane z pierwszym etapem bardzo ciekawego przedsięwzięcia, jakim jest „Ogród Literacki”. Obiekt będzie miejscem otwartym, dostępnym dla mieszkańców i turystów.
Wejście na teren ogrodu zlokalizowane zostało od przejścia dla pieszych, idących od strony Urzędu Miasta Przeworska.
W ramach prac przygotowawczych wycięte zostały[paywall] stare i chore drzewa, wyfrezowano pnie oraz przygotowano teren pod nasadzenia i założenie trawnika. Posadzonych zostało 10 wysokich grabów kolumnowych, które mają być zielonym ekranem oddzielającym teren od drogi krajowej nr 94.
Powstała piękna rabata bylinowa, złożona z ponad 80 roślin. Będą tam kwitły m.in.: lawendy, szałwie, rozchodniki, liatry, liliowce, goździki, jeżówki, kocimiętki, płomyki, czyśćce, funkie czy przegorzany. Pośród kwiatów będą szumiały trawy (m.in. miskanty i rozplenice).
Zamontowane zostały dwie ławki czytelnicze (ławko-stoliki), przy których będzie można odpocząć, poczytać lub porozmawiać.
Budowa ogrodu była możliwa dzięki pozyskaniu przez władze miasta pieniędzy w ramach projektu pod nazwą „Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”.
Projekt dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze