W 2022 r. wolontariusze „Szlachetnej Paczki” pomogli na terenie Przemyśla i powiatu Przemyskiego 35 rodzinom oraz 10 poza nim dzięki zbiórce żywności. W Bolestraszycach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji tej wspaniałej akcji.
„Dobro to wynik dzielenia” – tak brzmiało hasło promujące 22. edycję „Szlachetnej Paczki”. W ub.r. pomoc w jej ramach trafiła do 15,5 tys. rodzin w całej Polsce.
Mądra pomoc połączyła ponad 597 tys. osób, a łączna wartość wsparcia w różnej formie wyniosła prawie 60 mln zł.
Za każdą prezentowaną cyfrą kryją się osobiste historie potrzebujących, wolontariuszy i darczyńców, a także przemyślana idea kampanii i działania promocyjne.
Dla potrzebujących, do których dociera „Szlachetna Paczka”, dzielenie się jest[paywall] czymś oczywistym: to kawałek chleba, który starsza samotna pani oddaje swojemu psu. To ostatnia kurtka, którą zziębnięta matka otula dziecko. To ukochana piłka, którą chłopczyk oddaje koledze, by on też mógł się pobawić, bo jego zabawki zostały tam, gdzie teraz toczy się wojna.
Nawet kiedy mamy mało, dzieląc się... mnożymy. To najpiękniejsza forma dobra.
Przemyska ekipa „Szlachetnej Paczki” działa od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmuje się tylko robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, tym, którzy mają trudniej.
Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.
– My tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami. Szukamy ludzi w trudnej sytuacji, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Chcemy docierać do rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, kiedy nas dotknie bieda – powiedziała Karolina Majgier.
W tym roku wolontariusze „Szlachetnej Paczki” na terenie Przemyśla oraz powiatu przemyskiego pomogli 35 rodzinom oraz 10 poza tym terenem, dzięki zbiórce żywności.
– Bardzo często w naszych okolicach zdarza się że na jednego członka rodziny przypada niecałe trzy złote na dzień. Przy dzisiejszej inflacji to walka o przetrwanie – dodała K. Majgier.
W przemyskiej ekipie jest 15 wolontariuszy, ale i szereg osób pomagających. Swoją siedzibę (i magazyn) mają w II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego.
Dzięki uprzejmości szefa Villi Bolestraszyce Wiesława Kieryka któryś rok z kolei właśnie tam organizowana jest Przemyska Gala Szlachetnej Paczki.
– Cukiernia Szanter zasponsorowała tort, Szkoła Tańca – Caliente, Wiesław Semków wraz z młodzieżą z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Artura Malawskiego – występy artystyczne, straż miejska i Polski Czerwony Krzyż – transport. Konferansjerką zajęli się Katarzyna Prokopowicz oraz Bartosz Wardęga – wyliczyła, podsumowując, K. Majgier.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
ladne te panie:)