Zakończyła się trwająca ponad trzy miesiące akcja pomocy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Organizatorzy przedsięwzięcia – studenci II roku kierunku zarządzanie PWSTE i członkowie Studenckiego Koła Naukowego „FOCUS” – przekazali na rzecz placówki suchą karmę, ale także żwirek, obroże, miski, koce i ręczniki.
Pomysł zorganizowania akcji pomocowej na rzecz schroniska zrodził się w głowach studentów[paywall] Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. O pomoc w jego realizacji poprosili Magdalenę Bojarską, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i tak powstała inicjatywa, której efekt przerósł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców.
Zbiórkę prowadzono w dniach od 1 grudnia 2017 roku do 15 marca 2018 na terenie kampusu PWSTE oraz w kilkunastu sklepach spożywczych i zoologicznych na terenie miasta. Akcję promowano za pomocą plakatów, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Jej efekt był imponujący i jak zapowiadają organizatorzy, stał się motorem napędowym do dalszych działań na rzecz schroniska. Zebrane towary przekazano władzom schroniska w dwóch partiach. Pierwsza trafiła do zwierzaków jeszcze w styczniu, druga całkiem niedawno, bo 23 marca. Obie pozwoliły 200 zwierzakom przebywającym w Orzechowcach przetrwać zimę.
– Do schroniska trafiła karma dla psów i kotów, mnóstwo zabawek, obroże, miski, koce – mówi Magdalen Bojarska. – Podobnie jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym braciom mniejszym – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze