Reklama

Finał szlachetnej zbiórki na rzecz zwierzaków

03/04/2018 15:00

Zakończyła się trwająca ponad trzy miesiące akcja pomocy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach. Organizatorzy przedsięwzięcia – studenci II roku kierunku zarządzanie PWSTE i członkowie Studenckiego Koła Naukowego „FOCUS” – przekazali na rzecz placówki suchą karmę, ale także żwirek, obroże, miski, koce i ręczniki.

Pomysł zorganizowania akcji pomocowej na rzecz schroniska zrodził się w głowach studentów[paywall] Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. O pomoc w jego realizacji poprosili Magdalenę Bojarską, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i tak powstała inicjatywa, której efekt przerósł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców.

Zbiórkę prowadzono w dniach od 1 grudnia 2017 roku do 15 marca 2018 na terenie kampusu PWSTE oraz w kilkunastu sklepach spożywczych i zoologicznych na terenie miasta.  Akcję promowano za pomocą plakatów, na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Jej efekt był imponujący i jak zapowiadają organizatorzy, stał się motorem napędowym do dalszych działań na rzecz schroniska. Zebrane towary przekazano władzom schroniska w dwóch partiach. Pierwsza trafiła do zwierzaków jeszcze w styczniu, druga całkiem niedawno, bo 23 marca. Obie pozwoliły 200 zwierzakom przebywającym w Orzechowcach przetrwać zimę.

Reklama

– Do schroniska trafiła karma dla psów i kotów, mnóstwo zabawek, obroże, miski, koce – mówi Magdalen Bojarska. – Podobnie jak załoga schroniska marzymy, aby wśród nas pojawiało się coraz więcej empatii oraz ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt i chętnych do niesienia pomocy naszym braciom mniejszym – dodaje.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama