Nie 10 stycznia, jak pierwotnie zakładano, a 31 stycznia 2021 r. odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko przez wprowadzoną prze polski rząd „narodową kwarantannę”, która potrwa do 17 stycznia przyszłego roku.
W związku z tym szef WOŚP Jerzy Owsiak wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. Napisał m.in., że Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była gotowa, aby 10 stycznia 2021 r. po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Powstały już 1362 sztaby, a mimo pandemii bardzo wiele osób chciało w finale uczestniczyć. „(...) Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować sztaby i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków (...)[paywall]. Bardzo cieszymy się, że 120 tys. wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie. Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym. (...) Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą (...). Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami – 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. A wygrywamy, bo gramy z sercem” – podsumował J. Owsiak.
Jak już wspomnieliśmy, zmiana daty 29. finału WOŚP wynika z wprowadzonych obostrzeń w przemieszczaniu się. 17 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że tuż po świętach Bożego Narodzenia wprowadzona zostaje „narodowa kwarantanna” w Polsce. Obowiązywać będzie do 17 stycznia 2021 r. Dlatego zaplanowany pierwotnie na 10 stycznia finał odbędzie się 31 stycznia 2021 r. Odbędzie się pod hasłem: „Gramy z głową”. Pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Ostatni, 28. finał WOŚP, odbył się 12 stycznia br. i zakończył wynikiem 186 mln 133 tys. 611 zł. Celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W 28. Finał WOŚP włączyło się około 1750 sztabów, w tym ponad 100 poza granicami Polski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze