Reklama

Finał Wojewódzki VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera

20/10/2015 18:00

Zakończono już rozgrywki wojewódzkie w ramach VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wydarzenie odbyło się 7 października w Łańcucie, gdzie walczyło 4 drużyny dziewcząt młodszych, 4 drużyny dziewcząt starszych oraz 8 drużyn chłopców młodszych i starszych. W turnieju wziął udział zespół ze Szkoły Podstawowej w Szówsku, startujący w kategorii chłopców młodszych.

Drużyna ostatecznie zajęła 5. miejsce. Chłopcy udowodnili, że stać ich na wiele, wygrywając poprzednio eliminacje gminne, wojewódzkie oraz półfinał wojewódzki. Wszystkie mecze zostały rozegrane na orliku w Wiązownicy. Opiekunami drużyny w Łańcucie[paywall] byli: nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Szówsku Jacek Litwiński oraz animator orlika w Wiązownicy Jerzy Feldman.

Należy zaznaczyć, że w eliminacjach wojewódzkich brało udział aż 1158 drużyn. Finał wojewódzki VI Tunieju Orlika o Puchar Premiera RP odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie. Młodzież rywalizowała nie tylko o medale i puchary, ale przede wszystkim o awans do Wielkiego Finału w Warszawie. Wyjazd do stolicy byłby dla początkujących piłkarzy wielką szansą i możliwością zmierzenia się z najlepszymi. Nic dziwnego, że walki były zacięte.

Reklama

Turniej trwał 6 godzin, podczas których rozegrano równolegle na czterech boiskach aż 44 mecze. Łącznie strzelono w nich 165 bramek.

W tym spotkaniu nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ główny organizator nagrodził wszystkich zawodników pamiątkowymi strojami.

Nie mniejszym zainteresowaniemna turnieju  cieszyła się strefa kibica wyposażona w gry i konkursy piłkarskie, konsole PS4 i XBOX, trenażery Quikcfeet, bramki celnościowe, piłkarzyki i inne atrakcje.

Nagrody wręczali goście: Bogusław Andrzej Ulijasz – wiceminister sportu i turystyki, Zdzisław Gawlik – wiceminister Skarbu Państwa, Stanisław Gwizdak – burmistrz Łańcuta, Barbara Pilawa-Krauz – wicestarosta łańcucki, Ludwik Sobol – dyrektor Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Maciej Pliszka z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Okey - niezalogowany 2015-11-01 17:23:40

    Gratulacje ! Chłopcy brawo ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama