Reklama

Folklor, swojskie jadło i wyśmienita zabawa [ZDJĘCIA]


25. edycja corocznego spotkania folklorystycznego pod hasłem „Folkowa nuta”, gromadzącego urozmaicone grupy artystyczne, w tym chóry, zespoły ludowe, kapele strażackie czy podwórkowe, właśnie przeszła do historii. 20 lipca w Babicach w gminie Krzywcza bawiono się przy dźwiękach skocznej muzyki i śpiewu, racząc pieszczącymi podniebienia domowymi przysmakami.


25. odsłonę Spotkań Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta” krzywiecki samorząd zorganizował przy wsparciu finansowym powiatu przemyskiego. Jak zwykle było swojsko, klimatycznie i gwarnie. Przybyłych na wydarzenie powitał gospodarz gminy Wacław Pawłowski, zapraszając do korzystania z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy. Słów kilka do zgromadzonych skierowali też poseł Marek Rząsa i przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego Piotr Pękalski. Wśród gości tegorocznej „Folkowej nuty” nie zabrakło też przedstawicieli samorządu województwa, powiatu i zaprzyjaźnionych gmin i instytucji. Swoją obecnością zaszczycił też wydarzenie honorowy mieszkaniec gminy Krzywcza Grzegorz Lato wraz z małżonką. 25 lat tradycji zobowiązuje, więc jubileusz uczczono degustacją okolicznościowego tortu przygotowanego na tę okazję. Jak zwykle nie zabrakło też wspaniałej muzyki, która króluje podczas każdej edycji imprezy. Publiczność bawili  członkowie Kapeli Tońko z Dynowa, serwując m.in. znane lwowskie szlagiery, Zespół Ludowy Żołyniacy z Żołyni, Zespół Biesiadny Jagiellanie z Jagiełły, a w rolę gwiazdy wieczoru wcielili się muzycy z Zespołu Imperium oraz Power Play. Na finał do zabawy porwał zaś uczestników Dj Futbollerq, zapraszając na dyskotekę pod gwiazdami, w czasie której była możliwość potańczenia przy skocznych rytmach utworów prezentowanych ze sceny.

Bogactwo kulturowe regionu to nie tylko folklor, ale też lokalne jadło, stąd na wydarzeniu jak zwykle nie zabrakło kulinarnych specjałów przygotowanych przez koła gospodyń. Amatorzy domowych przysmaków, takich jak pierogi, swojskie chleby ze smalcem czy słodkie wypieki, z pewnością nie poszli do domów głodni. Na stoiskach podziwiać też można było tego dnia przepiękne lokalne rękodzieło, świadczące o tym, że tutaj wciąż kultywuje się dawne rzemiosła.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/08/2025 13:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama