Festiwal Folkowisko zdobył prestiżową nagrodę „Ambasador Wschodu” za „najlepszy projekt Polski wschodniej i pogranicza”. Statuetki wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w pałacu biskupim w Janowie Podlaskim.
Jak informują organizatorzy konkursu (wydawca magazynu Kraina Bugu), tytuł „Ambasadora Wschodu” to wyróżnienie, które ma odkrywać i promować inicjatywy, podmioty oraz osoby działające na rzecz rozwoju Polski wschodniej i pogranicza.
Festiwal Folkowisko doceniony został[paywall] za wyjątkowe podejście do kultury i tradycji Polski wschodniej, jej promowanie i rozwój. Jury podkreśliło, że nawet niewielkie wydarzenia kulturalne mogą odcisnąć olbrzymi ślad w kulturze.
Dyrektor festiwalu Marcin Piotrowski, odbierając nagrodę podkreślał, że Folkowisko jest czymś więcej niż tylko festiwalem, dla wielu ludzi to styl życia. Bliski przyrodzie, wpisany w miejsce i kontekst kulturowy. Przypominał, że wokół festiwalu powstała istna społeczność, która w każdym zakątku Polski czy świata jest ambasadorem tego miejsca, ambasadorem Wschodu.
Folkowisko to festiwal, który od 10 lat odbywa się w Gorajcu w gminie Cieszanów. Z niewielkiej rodzinnej imprezy stał się jednym z najważniejszych folkowych festiwali w Europie. Poświęcony jest kulturze tradycyjnej pokazywanej w różnych formach. Festiwal łączy w sobie koncerty, warsztaty i rajdy. Co roku ma inny temat przewodni, wokół którego budowana jest narracja festiwalu.
Odbywa się w lipcu, ale działania Stowarzyszenia Folkowisko i Chutoru Gorajec animuje aktywność społeczną i kulturalną wschodniej Polski przez cały rok.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Brawo FOLKOWISKO!!!