Reklama

Folkowych zespołów coraz mniej... [ZDJĘCIA]

22. edycja Spotkania Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta” odbyła się na terenie zespołu dworskiego w Babicach w gminie Krzywcza.

Było radośnie, kolorowo i przede wszystkim na ludową nutę. Na scenie wystąpili: chór „Gloria” z Babic, kapela „Tońko” z Dynowa czy Kapela Ludowa „Bachórzanie” z Bachórza. Jak co roku nie zabrakło barwnych stoisk z swojskim jadłem i rękodziełem ludowym z kilku miejscowości gminy Krzywcza. Było sporo atrakcji dla najmłodszych, m.in. animacje dla dzieci, strefa zabaw z dmuchańcami, malowanie twarzy[paywall].

Ale prawdziwie muzykujących, folkowych grup jest, niestety, coraz mniej. Impreza – z dwuletnią przerwą spowodowaną pandemią – odbywa się już od 24 lat. Kiedyś na scenie nie było gdzie szpilki wcisnąć. Kiedyś impreza miała status festiwalu muzykujących zespołów rodzinnych, ale z roku na rok takich zespołów było coraz mniej. Tradycja jednak zobowiązuje i szkoda byłoby, gdyby „Folkowa Nuta” w ogóle znikła z kalendarza regionalnych imprez.

Reklama

Tegoroczna, ale i wiele wcześniejszych, odbyła się przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Przemyślu. Obecni na imprezie byli m.in.: wicestarosta przemyski Marek Kudła, przewodniczący rady powiatu Wojciech Bobowski, sekretarz Jacek Góralewicz czy radni powiatowi. Obecny był poseł Marek Rząsa, wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak, burmistrz miasta i gminy Dynów Zygmunt Frańczak czy wójtowie gminy Stubno Ryszard Adamski i gminy Krasiczyn Tadeusz Bobek.

Na koniec na scenie wystąpiła wokalistka disco-polo Racisova, gwiazdą wieczoru był zespół Camasutra zaś spotkanie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama