Arturo Mari, który przez 51 lat pracował jako fotograf pięciu kolejnych papieży, odwiedzi we wtorek, 2 czerwca, Lubaczów. Spotkanie w bibliotece miejskiej rozpocznie się o godz. 17.00.
Arturo Mari papieży zaczął fotografować 9 marca 1956 r. za pontyfikatu Piusa XII. Potem, jako fotograf L'Osservatore Romano, towarzyszył kolejnym papieżom: Janowi XXIII, Pawłowi VI, Janowi Pawłowi I, Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI. W czerwcu 2007 r. przeszedł na emeryturę. Miejsce Arturo Mariego zajął jego uczeń i asystent Francesco Sforza.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze