Reklama

Fotografie Gosi Birek jak malowane

24/10/2015 16:21

– Trudno uwierzyć, że te zdjęcia robione są tylko przy pomocy aparatu – tak o pracach mieszkanki Przeworska, Gosi Birek, mówili goście, którzy odwiedzili wystawę w Galerii „Magnez”, zatytułowaną Obiektywem malowane. Otwarcia dokonał dyrektor muzeum Tomasz Syk, który powitał autorkę zdjęć.

Gosia Birek przyznaje, że nie chce być fotografem od wszystkiego. Najbardziej interesuje ją robienie zdjęć natury oraz portrety. Ma nadzieję, że za jakiś czas to właśnie one będą przedmiotem kolejnej wystawy. – Nie interesuje mnie komercyjne robienie zdjęć. Dzięki temu robię je komu chcę i to ja proponuję sesję – podkreśla.

Uwagę przyciągają nie tylko zdjęcia, ale również ich podpisy, będące w pewnym sensie komentarzami do prac, np.: „z kiecki mojej mamy”, „ciche domysły o zmierzchu”, „pijanych traw bajanie”, „stan zawieszenia”, „odrobina wdzięczności”.

Reklama

Wystawę można obejrzeć w Galerii „Magnez” do 22 listopada.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama