Reklama

Gazownicy objęli patronatem kształcenie przyszłych kolegów po fachu

10/10/2017 11:30

Uczniowie kierunku technik gazownictwa, uruchomionego w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, mogą liczyć na wsparcie Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. w Warszawie. Duża ogólnopolska firma zapewnia pomoc w przygotowaniu przyszłych gazowników, a najlepszym oferuje stypendia i gwarancję zatrudnienia.

Kierunek technik gazownictwa przygotowuje młodzież do pracy przy budowie, eksploatacji oraz montażu sieci gazowych, bazując na nowoczesnych technologiach. Nauka trwa cztery lata. Po jej skończeniu uczniowie mogą pracować na stanowiskach związanych z zastosowaniem oraz dystrybucją paliw gazowych.

– Wyjątkowość propozycji polega nie tylko na kształceniu w zawodzie potrzebnym na rynku pracy oraz na objęciu opieką kształcenia przez dużą firmę, ale przede wszystkim na współdziałaniu szkoły i firmy patronackiej w celu dostosowania kierunku i efektów kształcenia do wymogów rynku pracy, a także potrzeb pracodawców – wyjaśnia Konrad Sawiński z biura promocji jarosławskiego starostwa. Patronat ułatwia wejście ucznia na rynek pracy. Firma uczestniczy w procesie kształcenia zawodowego, wspomaga solidne przygotowanie zawodowe i przygotowanie do państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Daje też możliwość odbywania zajęć praktycznych.

Umowę podpisano z ZSBiO oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ponieważ obie szkoły uczestniczą w procesie przygotowania uczniów.  


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama