W poniedziałek obudziliśmy się w nowej drogowej rzeczywistości. Nie dlatego, że nagle nam przybyło dróg albo ich stan się polepszył. Nic z tych rzeczy. Za to zaostrzył się taryfikator kar za wykroczenia. Nowe przepisy budzą kontrowersje. Jedni uważają, że to krok w słusznym kierunku, inni, że kary są zbyt rygorystyczne. Jakby nie było, można powiedzieć jedno: są w miarę dokładnie sprecyzowane.
Tego już kodeks nie precyzuje. Wszystko zależy więc od uznania funkcjonariusza. I choć przepis obowiązuje od dawna, od kilku miesięcy policjanci korzystają z niego coraz częściej. Wydaje się, że czasem jednak za często.
Dla jasności – jestem za tym, żeby było bezpiecznie. Na drodze, na stadionie, na ulicy. I chciałbym, żeby zaostrzeniu uległy kary za chuligańskie zaczepki czy niszczenie cudzej własności. I żeby przestrzegali ich wszyscy, bez względu na stanowisko czy immunitet.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Teraz jest tak, że dla jednego policjanta rażącym naruszeniem przepisów będzie spowodowanie wypadku z ofiarami śmiertelnym, a dla drugiego stłuczka parkingowa lub krzywa mina kierowcy. Za wykroczenia powinno się karać mandatami, w sytuacjach szczególnego zagrożenia powinien o karze orzekać Sąd. Żaden policjant nie jest i nie będzie przygotowany do bycia Sędzią. Nie można też pominąć tego, że obecne przepisy łamią Konstytucję RP i prawa człowieka (podwójna kara za to samo).
Zazwyczaj policjant , to dość prosty chłop . Dla niego - jak napisał poprzedni internauta- "rażącym wykroczeniem " będzie krzywe spojrzenie na policmajstra. I tak być nie powinno , do daje takiemu mundurowemu zbyt duże uprawnienia. A to już prosta droga do samowoli.
Żeby sami jeszcze byli w porządku, używają niezgodnych z prawem mierników, łamią Konstytucję RP - miejmy nadzieję, że zostanie temu wkrótce położony temu kres.
Teraz jest tak, że dla jednego policjanta rażącym naruszeniem przepisów będzie spowodowanie wypadku z ofiarami śmiertelnym, a dla drugiego stłuczka parkingowa lub krzywa mina kierowcy. Za wykroczenia powinno się karać mandatami, w sytuacjach szczególnego zagrożenia powinien o karze orzekać Sąd. Żaden policjant nie jest i nie będzie przygotowany do bycia Sędzią. Nie można też pominąć tego, że obecne przepisy łamią Konstytucję RP i prawa człowieka (podwójna kara za to samo).
Zazwyczaj policjant , to dość prosty chłop . Dla niego - jak napisał poprzedni internauta- "rażącym wykroczeniem " będzie krzywe spojrzenie na policmajstra. I tak być nie powinno , do daje takiemu mundurowemu zbyt duże uprawnienia. A to już prosta droga do samowoli.
Żeby sami jeszcze byli w porządku, używają niezgodnych z prawem mierników, łamią Konstytucję RP - miejmy nadzieję, że zostanie temu wkrótce położony temu kres.