Reklama

Gdy policjant ma wolną rękę

23/05/2015 20:00

W poniedziałek obudziliśmy się w nowej drogowej rzeczywistości. Nie dlatego, że nagle nam przybyło dróg albo ich stan się polepszył. Nic z tych rzeczy. Za to zaostrzył się taryfikator kar za wykroczenia. Nowe przepisy budzą kontrowersje. Jedni uważają, że to krok w słusznym kierunku, inni, że kary są zbyt rygorystyczne. Jakby nie było, można powiedzieć jedno: są w miarę dokładnie sprecyzowane.

Tego już kodeks nie precyzuje. Wszystko zależy więc od uznania funkcjonariusza. I choć przepis obowiązuje od dawna, od kilku miesięcy policjanci korzystają z niego coraz częściej. Wydaje się, że czasem jednak za często.

Dla jasności – jestem za tym, żeby było bezpiecznie. Na drodze, na stadionie, na ulicy. I chciałbym, żeby zaostrzeniu uległy kary za chuligańskie zaczepki czy niszczenie cudzej własności. I żeby przestrzegali ich wszyscy, bez względu na stanowisko czy immunitet. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    123 - niezalogowany 2015-05-24 12:10:19

     Teraz jest tak, że dla jednego policjanta rażącym naruszeniem przepisów będzie spowodowanie wypadku z ofiarami śmiertelnym, a dla drugiego stłuczka parkingowa lub krzywa mina kierowcy. Za wykroczenia powinno się karać mandatami, w sytuacjach szczególnego zagrożenia powinien o karze orzekać Sąd. Żaden policjant nie jest i nie będzie przygotowany do bycia Sędzią. Nie można też pominąć tego, że obecne przepisy łamią Konstytucję RP i prawa człowieka (podwójna kara za to samo).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-05-25 17:47:49

    Zazwyczaj policjant , to dość prosty chłop . Dla niego  - jak napisał poprzedni internauta- "rażącym wykroczeniem " będzie    krzywe spojrzenie na policmajstra. I tak być nie powinno , do daje  takiemu mundurowemu  zbyt duże uprawnienia.   A  to już prosta droga  do samowoli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tre - niezalogowany 2015-05-26 14:11:53

    Żeby sami jeszcze byli  w porządku, używają niezgodnych z prawem mierników, łamią Konstytucję RP  - miejmy nadzieję, że zostanie temu wkrótce położony temu kres.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości