Reklama

Gdzie ląduje sprzęt medyczny ze szpitala na Słowackiego?

Po przenosinach kilku oddziałów ze Szpitala Miejskiego przy ulicy Słowackiego i włączenia go w struktury Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu wiele osób zastanawia się, co dzieje się z pozostawionym tam sprzętem medycznym.

Niedawno po Przemyślu zaczęła krążyć plotka, że dyrekcja szpitala na Monte Cassino trochę potajemnie[paywall], za przysłowiowe grosze, sprzedaje niepotrzebny sprzęt na Ukrainę. Nawet bez potwierdzenia tej informacji można się domyślić, że to raczej mało prawdopodobne, by nie rzec zupełnie nieprawdopodobne, bo każda aparatura jest wprowadzana do specjalnej ewidencji i na każdą sprzedaną – w razie kontroli – muszą być dokumenty.

Mimo to skierowaliśmy do dyrekcji szpitala przy Monte Cassino pytanie, co rzeczywiście dzieje się z tym sprzętem, bo większość – zważywszy na coraz nowocześniejszą aparaturę, która działa w szpitalu wojewódzkim – pewnie nie nadaje się do wykorzystania.

Reklama

– Jedną kwestię musimy natychmiast sprostować: Wojewódzki Szpital imienia świętego ojca Pio w Przemyślu nie sprzedaje, ani nie przekazuje w jakiejkolwiek formie sprzętu medycznego na Ukrainę. W pierwszej kolejności majątek dawnego Szpitala Miejskiego przeniesiony został na ulicę Monte Cassino, do głównej siedziby szpitala. Pozostały majątek, nieprzydatny do działalności szpitalnej, przeznaczony jest dla przemyskiego pogotowia ratunkowego i zakładów opieki leczniczej, które już niebawem zostaną zlokalizowane w budynkach przy ulicy Słowackiego. Zbędna aparatura albo przeznaczana jest do kasacji ze względu na przestarzałość i brak użytkowania kilkunastoletniego sprzętu albo może być przekazywana zgodnie z procedurami instytucjom non profit, co pozwoli szpitalowi uniknąć kosztów utylizacji. Takie przekazanie planujemy w najbliższym czasie  przemyskiej fundacji, prowadzącej działalność na rzecz Polonii w Mołdawii, z którą to fundacją szpital współpracuje od wielu lat – usłyszeliśmy w Dziale Promocji i Mediów Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2018-03-24 19:18:50

    Jak to gdzie ? a będzie to ,  tak znajdzie się paru cwaniaczków zezłomują go komisyjnie w myśl prawa a później kupi go po cenie złomu jakiś cwany doktorek z prywatną praktyką. No ale jest na całe szczęście Ziobro i on takie patologie wyłapuje a cwaniaczków wsadza do pierdla. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2018-03-24 19:19:20

    Po połączeniu dwóch szpitali, oddział chirurgii ogólnej nie ma sprzętu, brak nawet wieszaków na kroplówki, a  urządzenie do badania serca (ekg) jest jedno i to niesprawne, trzeba walić w nie żeby ruszyło i co nieco wykazało, tragedia!!!  Panie dyrektorze jeden , drugi, trzeci, czwarty - gdzie się podział sprzęt?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-24 19:50:00

    Pamiętajmy, że Szpitalem rządzi człowiek PiS, a Szpital podlega pod Marszałka Województwa który wywodzi się z PiS. Pamiętajmy o tym na wyborach !!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości