Po przenosinach kilku oddziałów ze Szpitala Miejskiego przy ulicy Słowackiego i włączenia go w struktury Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu wiele osób zastanawia się, co dzieje się z pozostawionym tam sprzętem medycznym.
Niedawno po Przemyślu zaczęła krążyć plotka, że dyrekcja szpitala na Monte Cassino trochę potajemnie[paywall], za przysłowiowe grosze, sprzedaje niepotrzebny sprzęt na Ukrainę. Nawet bez potwierdzenia tej informacji można się domyślić, że to raczej mało prawdopodobne, by nie rzec zupełnie nieprawdopodobne, bo każda aparatura jest wprowadzana do specjalnej ewidencji i na każdą sprzedaną – w razie kontroli – muszą być dokumenty.
Mimo to skierowaliśmy do dyrekcji szpitala przy Monte Cassino pytanie, co rzeczywiście dzieje się z tym sprzętem, bo większość – zważywszy na coraz nowocześniejszą aparaturę, która działa w szpitalu wojewódzkim – pewnie nie nadaje się do wykorzystania.
– Jedną kwestię musimy natychmiast sprostować: Wojewódzki Szpital imienia świętego ojca Pio w Przemyślu nie sprzedaje, ani nie przekazuje w jakiejkolwiek formie sprzętu medycznego na Ukrainę. W pierwszej kolejności majątek dawnego Szpitala Miejskiego przeniesiony został na ulicę Monte Cassino, do głównej siedziby szpitala. Pozostały majątek, nieprzydatny do działalności szpitalnej, przeznaczony jest dla przemyskiego pogotowia ratunkowego i zakładów opieki leczniczej, które już niebawem zostaną zlokalizowane w budynkach przy ulicy Słowackiego. Zbędna aparatura albo przeznaczana jest do kasacji ze względu na przestarzałość i brak użytkowania kilkunastoletniego sprzętu albo może być przekazywana zgodnie z procedurami instytucjom non profit, co pozwoli szpitalowi uniknąć kosztów utylizacji. Takie przekazanie planujemy w najbliższym czasie przemyskiej fundacji, prowadzącej działalność na rzecz Polonii w Mołdawii, z którą to fundacją szpital współpracuje od wielu lat – usłyszeliśmy w Dziale Promocji i Mediów Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak to gdzie ? a będzie to , tak znajdzie się paru cwaniaczków zezłomują go komisyjnie w myśl prawa a później kupi go po cenie złomu jakiś cwany doktorek z prywatną praktyką. No ale jest na całe szczęście Ziobro i on takie patologie wyłapuje a cwaniaczków wsadza do pierdla.
Po połączeniu dwóch szpitali, oddział chirurgii ogólnej nie ma sprzętu, brak nawet wieszaków na kroplówki, a urządzenie do badania serca (ekg) jest jedno i to niesprawne, trzeba walić w nie żeby ruszyło i co nieco wykazało, tragedia!!! Panie dyrektorze jeden , drugi, trzeci, czwarty - gdzie się podział sprzęt?
Pamiętajmy, że Szpitalem rządzi człowiek PiS, a Szpital podlega pod Marszałka Województwa który wywodzi się z PiS. Pamiętajmy o tym na wyborach !!!
Malo tego, Dyrektor jest powiazany rodzinnie z Marszalkiem!
Tak siostra matki jego żony jest bratową z ojca strony szwagra wujka krewnego ,który w wojsku znał jegoo starego a po za tym kuzyn brata za jego siostrą lata i mieszkają o bok siebie.
gdyby to nie było tragiczne, to może by i było śmieszne......
Aga...jakie patologie...Oni wszyscy z PIS....włos im z głowy nie spadnie.
Najgorsze jest to, że jak się zmieni władza, to szpital miejski trzeba będzie ponownie otworzyć...A kto zwróci koszty zamknięcia i ponownego wyposażenia szpitala?
Ziobro sobie moze wylapywać co najwyżej wszy w łonie Misiewicza. On i jego spółka zrobili nieproporcjonalnie większy skok na mienie publiczne... zachłanność obecnie rządzących przerosła wszelkie oczekiwania. Jeszcze chyba nikt w historii tego kraju nie pozamieniał kompetentnych dyrektorow i prezesow panstwowych spółek na bez wyksztalcenia ale lojalnych i partyjnych... sam Ziobro w ramach podziękowania rozdał kilkanaście stołków dla ludzi, którzy dawali największe datki na jego partię Solidarną Polskę. Ktoś jeszcze w tym kraju wierzy, że ta partia robi porządek i saprowadza sprawiedliwość? Chyba tylko zaściankowy i niedoinformowany wschód! PiS robi porządek ale pod siebie i swoich partyjniaków a w dodatku robi wszystko aby zabezpieczyć ten stan rzeczy na długie lata. Okopują się jak Choma w Przemyślu...
Tadek, przestań pierdoły pisać . Pierwszym "wygaszaczem" szpitala był dyr Lewicki, wówczas członek PO, radny do sejmiku wojew. z ramienia PO. Obecnie być może członek PiS-u. Nikt już tego szpitala nie uruchomi, jeśli będzie tam coś związanego ze służbą zdrowia to zrobi to kler. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Najlepiej byłoby oddać klerowi w zarządzanie calą Polskę,może wówczas jakoś to państwo by funkcjonowało. U nich demokracji nie ma.
Rozmawiając z pracownikami szpitala nie będącymi lekarzami podobno sprzęt ze Słowackiego otrzymał Caritas w Przemyślu
Jak to gdzie ? a będzie to , tak znajdzie się paru cwaniaczków zezłomują go komisyjnie w myśl prawa a później kupi go po cenie złomu jakiś cwany doktorek z prywatną praktyką. No ale jest na całe szczęście Ziobro i on takie patologie wyłapuje a cwaniaczków wsadza do pierdla.
Po połączeniu dwóch szpitali, oddział chirurgii ogólnej nie ma sprzętu, brak nawet wieszaków na kroplówki, a urządzenie do badania serca (ekg) jest jedno i to niesprawne, trzeba walić w nie żeby ruszyło i co nieco wykazało, tragedia!!! Panie dyrektorze jeden , drugi, trzeci, czwarty - gdzie się podział sprzęt?
Pamiętajmy, że Szpitalem rządzi człowiek PiS, a Szpital podlega pod Marszałka Województwa który wywodzi się z PiS. Pamiętajmy o tym na wyborach !!!