Reklama

Gdzie szukać pozytywnego przesłania?

22/12/2021 06:35

Kupowałem szare renety w ulubionym warzywniaku. Jak zwykle krótka rozmowa z właścicielką. Monotematyczna: o drożyźnie, pandemii, szczepieniach. – I ludzie, wie pan, jacyś tacy coraz bardziej smutni, przygaszeni. Gadać im się już odechciewa, żartować. I nikt już sobie nie życzy nic innego, tylko zdrowia. A pan co myśli o tej amantadynie?

– Ja myślę, że przede wszystkim trzeba się szczepić. Uważać na siebie i innych. Znam osoby, które twierdzą, że amantadyna im pomogła, ale znam też i takie, które mówią coś zupełnie innego – odpowiedziałem, podtrzymując rozmowę. Bo co w tej materii można jednoznacznie, odpowiedzialnie stwierdzić.

– Przed świętami proszę zajrzeć po jajka – rzuciła na do widzenia właścicielka warzywniaka.

W osiedlowym spożywczaku też rozmowa o podwyżkach od nowego roku cen gazu, prądu, o zdalnej nauce w szkole. – Jak tu przypilnować dzieci, jak ja od rana przy kasie, a mąż za kierownicą w trasie po całych dniach – żali się pani sprzedawczyni. Grzecznie się zgodziłem, ze zdziwieniem zerkając na cenę kostki „Masła Polskiego”, które tydzień wcześniej stało po pięć złotych z haczykiem, teraz siedem z hakiem.

Reklama

Po piątkowych zakupach, wieczorem, na dokładkę dowiaduję się o dezercji polskiego żołnierza, fałszywych zeznaniach funkcjonariuszy SOP w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło i przegłosowaniu przez rządzącą partię ustawy Lex TVN.

W niedzielę, 19 grudnia, na ulice ponad 100 miast wyszli ludzie, by bronić wolności słowa. Także w Przemyślu. W poniedziałek na czarnych paskach internet informuje: petycję do prezydenta RP Andrzeja Dudy podpisało już ponad 2,5 miliona obywateli. Bronią prawa wyboru i domagają się odrzucenia przyjętej przez PiS ustawy.

Gdzie tu szukać pozytywnego przesłania?

Reklama

W betlejemskiej szopie. W żłobie, wyczekując, wypatrując najbardziej niesamowitego dziecka w historii ludzkości. W zapachu siana, makowców, migdałów. Wśród ludzi, których kochamy za to, że są, a nie za to, jakie mają poglądy. W pamięci o tych, którzy byli dla nas ważni. W łagodności do innych i do siebie. W ciszy wigilijnego stołu, opłatku, kolędzie dzieciństwa z serca płynących życzliwych słowach.

W imieniu zespołu „Życia Podkarpackiego” życzę wszystkim Czytelnikom zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia.

Reklama



Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama