Reklama

Gdzie trafi młodzież po likwidacji gimnazjów?

W przemyskim magistracie odbyło się inauguracyjne spotkanie poświęcone zmianom w organizacji jednostek oświatowych po wejściu w życie planowanej reformy oświaty, związanej z likwidacją gimnazjów.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: prezydent Przemyśla Robert Choma, sekretarz miasta Dariusz Łapa, przedstawiciele wydziału edukacji na czele z naczelnik Elżbietą Tarnawską oraz oczywiście dyrektorzy przemyskich szkół. Na początku października br. prezydent R. Choma powołał zespół zadaniowy ds. reformy, którego zadaniem było opracowanie koncepcji zmian w przemyskiej oświacie. Na spotkaniu zaprezentowano dyrektorom efekty pracy zespołu[paywall]. Najważniejszą ze zmian – oprócz przekształceń dokonywanych z mocy ustawy – jest włączenie samodzielnych gimnazjów numer 1, 3 i 5 do szkół podstawowych numer: 4, 5, i 14. Młodzież z Gimnazjum nr 1 trafi do SP 14, z Gimnazjum nr 3 do SP 5, zaś z Gimnazjum nr 5 do SP 4. Gimnazjum dla dorosłych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 zostanie przekształcone w szkołę podstawową o strukturze klas VII – VIII.

O zwolnieniach jeszcze nie teraz

– Oddziały gimnazjalne do czasu wygaśnięcia pozostaną w swoich dotychczasowych siedzibach. Gimnazja,  które funkcjonują w zespołach, w tym w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, zostaną wygaszone w trybie, który przewiduje ustawa Prawo oświatowe – poinformował rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

Reklama

Dyrektorzy szkół pozytywnie odnieśli się do przedstawionej koncepcji, podkreślając, że jest to rozwiązanie optymalne. Rozwiązanie, które uwzględnia zarówno potrzeby społeczne, jak i organizacyjno-lokalowe szkół. – Było to pierwsze z serii spotkań, które odbywać się będą z dyrektorami. Ich celem jest sprawne przeprowadzenie przemyskich szkół przez proces zmian wynikających z planowanej reformy oświaty. Obecnie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądać ruch kadrowy. To zostanie wypracowane i przedstawione podczas jednego z kolejnych spotkań – wyjaśnił W. Wołczyk.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie trafi młodzież z gimnazjów niepublicznych.

Reklama

Więcej na dodatki motywacyjne

Podczas spotkania prezydent R. Choma przekazał informację, która z całą pewnością ucieszy przemyskich nauczycieli. W przyszłym roku o kwotę 720 tys. zł zwiększone zostaną fundusze na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. Średnia wysokość dodatków motywacyjnych za 2016 r. – po zwiększeniu o wspomnianą kwotę – wynosi obecnie 3,5 procent i będzie wyższa od zakładanej w budżecie o 2,5 procent. Dodatki mają zostać wypłacone jeszcze w tym roku.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2016-12-05 17:42:32

    Drodzy nauczyciele! trzeba było o prognozach i efektach myśleć przed wyborami...A nie teraz płakać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mirek - niezalogowany 2016-12-05 20:34:05

    Trzeba było głosować i myśleć o sobie .a terazmożecie mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-12-05 21:10:08

    >dyrektorzy przemyskich szkół, którzy pozytywnie odnieśli się do proponowanych zmian.<No niezłych mamy pedagogów. Cieszą się, że będą likwidowani i pójdą na bezrobocie o dzieciach (młodzieży) już nie mówiąc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama