Reklama

Gmina inwestuje w najmłodszych

Inwestycje w place zabaw zakończył niedawno na swoim terenie kańczudzki samorząd. Zupełnie nowy obiekt zyskali najmłodsi z Niżatyc, a więcej sprzętów mali mieszkańcy Kańczugi i Łopuszki Wielkiej.

W pierwszej z wymienionych miejscowości przestrzeń do bezpiecznej zabawy dla maluchów stworzono od podstaw. Zakupiono i zamontowano urządzenia zabawowe, takie jak: zestaw integracyjny i huśtawki – podwójną oraz huśtawki typu bocianie gniazdo. Pojawiły się też elementy małej architektury – ławki, kosz, stojak na rowery oraz tablica z regulaminem korzystania z placu. Całość usytuowano we wcześniej zaaranżowanym profesjonalnie miejscu – teren odpowiednio przygotowano, kładąc maty przerostowe i siejąc trawę. Z kolei w Kańczudze i Łopuszce Wielkiej funkcjonujące tam place zabaw rozbudowano, przygotowując przestrzeń w podobny sposób, jak w Niżatycach i dokładając tzw. zestawy integracyjne.

Wszystkie te prace zostały zrealizowane w zakresie zadania „Utworzenie dostępnych placów zabaw na terenie Miasta i Gminy Kańczuga”, dofinansowanego z PFRON-u w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”. Umożliwia on samorządom ubieganie się o pieniądze na zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej pod kątem osób niepełnosprawnych. Przewidziano w nim również możliwość wnioskowania o dofinansowanie na tworzenie dostępnych lub poprawę dostępności istniejących placów zabaw. Po te środki sięgnęły właśnie władze miasta i gminy Kańczuga, by zapewnić osobom z niepełnosprawnościami równy dostęp do przestrzeni publicznej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/08/2024 09:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama