Niedawno pisaliśmy o Kole Gospodyń Wiejskich z Babic, którego dożynkowy wieniec znalazł się w etapie krajowym ogólnopolskiego konkursu, reprezentując nie tylko wieś i gminę Krzywcza, ale także cały nasz region. Walka była zacięta, ostatecznie oryginalna i precyzyjnie wykonana kompozycja babiczanek wygrała, zyskując tym samym miano najpiękniejszego dożynkowego wieńca w Polsce.
Długie tygodnie pracy najpierw nad konstrukcją, a później wykończeniem przyniosły efekt. Cichym bohaterem projektu jest Andrzej Osypanka, mąż jednej z członkiń koła. To do niego należał pomysł, on też wykonał drewnianą konstrukcję. Wieniec zrobił furorę na dożynkach parafialnych, gminnych, a następnie[paywall] powiatowych, po czym został zgłoszony przez panią Agatę Wiśniowską z Urzędu Gminy w Krzywczy do etapu regionalnego konkursu, organizowanego przez MojeKGW.pl Etap regionalny, obejmujący tereny byłego województwa przemyskiego, zakończył się zwycięstwem Koła Gospodyń Wiejskich z Babic, przyszedł więc czas na etap ogólnopolski. Tutaj o zwycięstwie decydowała liczba głosów internautów. I choć – jak mówi przewodnicząca KGW Teresa Kwasiżur – konkurencja była spora, oryginalna koncepcja i drobiazgowy perfekcjonizm przyniosły paniom z Babic zwycięstwo. Ich wieniec otrzymał przeszło 18 tysięcy głosów.
Autorki najpiękniejszego wieńca w Polsce: Teresa Kwasiżur, Zofia Lach, Grażyna Karpińska, Danuta Undziakiewicz, Jolanta Osypanka, Elżbieta Burchała, Dominika Osypanka, Krystyna Kopiec, Marzena Seńczyszyn.
Gospodynie otrzymały złotą nagrodę, którą jest wycieczka do Rzymu dla 5 osób. Nie dla wszystkich znajdzie się miejsce, ale panie zapewniają, że jakoś się dogadają i konfliktu między nimi nie będzie. A co z wieńcem? – Nic – odpowiada jedna z autorek. – Trafił na zasłużoną emeryturę do sali widowiskowej w babickiej szkole. Kwiaty trochę podwiędły, więc trzeba je będzie zastąpić sztucznymi, wykonanymi z papieru, resztę zakonserwować i będzie stał, szkoda byłoby go niszczyć! –dodaje.
– Tylko trzeba go będzie przed dziećmi pilnować, bo cały czas by go głaskały (śmiech) –dorzuca przewodnicząca koła Teresa Kwasiżur.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piękne GRATULACJE dla wspaniałych Pań z Babic[częściowo mojej rodzinki] ,pozdrawiam z Wałbrzycha ,Bolesław z rodziną
Piękne GRATULACJE dla wspaniałych Pań z Babic[częściowo mojej rodzinki] ,pozdrawiam z Wałbrzycha ,Bolesław z rodziną