Reklama

Grażyna Stojak odwołana

To nie żart primaaprilisowy. 1 kwietnia br. Grażyna Stojak otrzymała z rąk wojewody podkarpackiej Ewy Leniart pismo, odwołujące ją ze stanowiska Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu.

Odwołanie G. Stojak ze stanowiska oznacza, że wojewoda E. Leniart uzyskała zgodę na taki krok ze strony Głównego Konserwatora Zabytków Magdaleny Gawin i że wniosek, który złożył przemyski radny Wojciech Błachowicz (PO), o unieważnienie uchwały podjętej podczas sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Przemyśla (3 marca br.), dotyczącej wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu – jej zdaniem – jest bezzasadny[paywall].
Jakie są dalsze procedury wyboru nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków? Czy odbywa się to poprzez ogłoszenie konkursu na to stanowisko, czy nowego konserwatora powołuje wojewoda? Wyjaśniła to Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie: – Tryb nawiązania i rozwiązania stosunku pracy z wojewódzkim konserwatorem zabytków reguluje odpowiedni artykuł ustawy z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Zgodnie z nim kandydata na to stanowisko powołuje i odwołuje wojewoda za zgodą Generalnego Konserwatora Zabytków.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-04-05 21:34:35

    To było oczywiste,  że tak się stanie bo nie zdążyła Pani zapisać się do pisu.Kiedyś ci co nie zapisali się do pzpr też nie mogli robić karier a pis to takie właśnie pzpr do sześcianu. Póki co nie szykanują jeszcze dzieci, rodzin itd.Twardo też stawiała Pani sprawę, że się odwoła, że nie odpuści itp.Mam nadzieję, że Pani przeszło bo szkoda zdrowia i nerwów.Przestrzegałem ponad miesiąc temu:>>Daj sobie Pani spokój - powinna Pani znać realia.Została Pani sama przeciwko "przewodniej sile" - nikt się za Panią nie wstawi a prawo dawno nic nie znaczy, zwłaszcza tu w Przemyślu.<<Do wyższej instancji nie ma się co odwoływać bo tam już wszędzie siedzi pis a po sądach chodzić to bez sensu chyba, że Pani wierzy iż sędziowie są niezależni i niezawiśli i orzekają zgodnie z prawem, własnym sumieniem i doświadczeniem życiowym - zwłaszcza u nas.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mitologia - niezalogowany 2016-04-06 10:00:55

    Kasander, gdybym cię znał osobiscie, postawiłbym ci transporter piwa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mucha niesioła - niezalogowany 2016-04-07 11:16:08

    No cóż.....nie tylko ona żegna się z korytem.........

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama