Reklama

Handlującym na przemyskim bazarze wreszcie przestanie ciec na głowy

Administrowanie miejskimi targowiskami – nie tylko w Przemyślu – wiąże się nie tylko z pobieraniem opłat targowych od handlujących, ale również dbaniem o powierzone im obiekty. Przeciekający w wielu miejscach dach hali targowej w Przemyślu nie najlepiej świadczy o zarządcy.

Z prośbą o interwencję osoby handlujące tam zwróciły się od radnego Pawła Zastrowskiego (Koalicja Obywatelska)[paywall].

– Wie pan, już wiele razy prosiliśmy o załatanie tych dziur. Nie są wielkie, ale przecież wiadomo, że woda dostanie się przez każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Płacimy codziennie, a warunki są – delikatnie mówiąc – złe. Cieknie nam na głowy, ale nikt się tym nie przejmował i nie przejmuje – skarżą się.

– Nie rozumiem tego... Nie wiem, dlaczego do tej pory nikt nie pofatygował się do tych ludzi i nie porozmawiał. Przeciekający dach jest katorgą nie tylko dla nich, ale również dla mieszkańców miasta robiących tam zakupy – powiedział radny P. Zastrowski.

Reklama

Wykorzystując drogę interpelacji, handlujący doczekali się wreszcie reakcji. Okazuje się, że problem ten znany jest administratorowi, którym jest Przemyska Gospodarka Komunalna sp. z o.o. od drugiej połowy 2018 r. Tak wynika z pisma prezesa Andrzeja Ziemniaka do Wydziału Gospodarki Miejskiej UM w Przemyślu.

– Rzeczywiście, ta usterka nie została do tej pory usunięta, bo pieniądze, którymi dysponowaliśmy, zostały przeznaczone na inne, priorytetowe zadania. Naszym zdaniem nie można mówić w tym wypadku o zagrożeniu zdrowia mieszkańców robiących tam zakupy – wyjaśnił prezes PGK sp. z o.o. Andrzej Ziemniak.

– Naszą własnością przy Sportowej 5 są budynki i budowle, więc także wiata targowa. Obecnie przygotowujemy plan rzeczowo-finansowy na 2019 rok wraz z planem zakupów inwestycyjnych i remontów. Oczywiście częściowo naprawimy pokrycie dachowe wraz z rynnami, co powinno poprawić sytuację. Tyle że przewidywany zakres prac oraz ich wartość obejmuje podstawy ze względu na słabe wyniki finansowe targowiska. Nie mamy ekstra pieniędzy. Wszelkie inwestycje i remonty wykonujemy ze środków własnych – podsumował A. Ziemniak.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    erty - niezalogowany 2019-02-25 20:22:59

    40 lat temu myślałem ,że w 2000 roku w Przemyślu będą szklane domy a tu rok 2018 a ludzie w slamsach dalej palą śmieciami .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyski obserwator - niezalogowany 2019-02-25 20:40:22

    Już dawno  lata temu jako "przem" czy "przemyski  obserwator " pisałem wiele razy że tą Sportową ,  przemyskie bazary , zielony rynek , tą halę handlową powinni dawno zaorać i posadzić np. buraki lub kartofle  przynajmniej będzie bimber a nie wstyd że takie coś w centrum ponoć unijnej mieściny jeszcze istnieje. Całe lata Choma ani razu nie zaprowadzi  swoich gości z Paderbornu  czy Egeru , ba nawet z Mościsk  czy Lwowa czyli miast  partnerskich Przemyśla  na ten symbol całkowitej degradacji Przemyśla , czyli rejonu Sportowej , tego niby  rewitalizowanego zielonego rynku , bazarów , hali targowej , ba nawet ruina bazaru  przy  Wilsona . Wstyd i hańba a co ciekawe ,  nie ma winnych , nikt za to nie odpowiada i nie odpowie , tego jestem pewien , b nawet awansuje przynajmniej finansowo. No  cóż takie czasy , takie obyczaje , taki  niemal cały Przemyśl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2019-02-26 19:18:22

    Mało po świecie jeździsz. Może w końcu pora wyrwać się gdzieś poza Polskę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama