Administrowanie miejskimi targowiskami – nie tylko w Przemyślu – wiąże się nie tylko z pobieraniem opłat targowych od handlujących, ale również dbaniem o powierzone im obiekty. Przeciekający w wielu miejscach dach hali targowej w Przemyślu nie najlepiej świadczy o zarządcy.
Z prośbą o interwencję osoby handlujące tam zwróciły się od radnego Pawła Zastrowskiego (Koalicja Obywatelska)[paywall].
– Wie pan, już wiele razy prosiliśmy o załatanie tych dziur. Nie są wielkie, ale przecież wiadomo, że woda dostanie się przez każdą, nawet najmniejszą szczelinę. Płacimy codziennie, a warunki są – delikatnie mówiąc – złe. Cieknie nam na głowy, ale nikt się tym nie przejmował i nie przejmuje – skarżą się.
– Nie rozumiem tego... Nie wiem, dlaczego do tej pory nikt nie pofatygował się do tych ludzi i nie porozmawiał. Przeciekający dach jest katorgą nie tylko dla nich, ale również dla mieszkańców miasta robiących tam zakupy – powiedział radny P. Zastrowski.
Wykorzystując drogę interpelacji, handlujący doczekali się wreszcie reakcji. Okazuje się, że problem ten znany jest administratorowi, którym jest Przemyska Gospodarka Komunalna sp. z o.o. od drugiej połowy 2018 r. Tak wynika z pisma prezesa Andrzeja Ziemniaka do Wydziału Gospodarki Miejskiej UM w Przemyślu.
– Rzeczywiście, ta usterka nie została do tej pory usunięta, bo pieniądze, którymi dysponowaliśmy, zostały przeznaczone na inne, priorytetowe zadania. Naszym zdaniem nie można mówić w tym wypadku o zagrożeniu zdrowia mieszkańców robiących tam zakupy – wyjaśnił prezes PGK sp. z o.o. Andrzej Ziemniak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.40 lat temu myślałem ,że w 2000 roku w Przemyślu będą szklane domy a tu rok 2018 a ludzie w slamsach dalej palą śmieciami .
Już dawno lata temu jako "przem" czy "przemyski obserwator " pisałem wiele razy że tą Sportową , przemyskie bazary , zielony rynek , tą halę handlową powinni dawno zaorać i posadzić np. buraki lub kartofle przynajmniej będzie bimber a nie wstyd że takie coś w centrum ponoć unijnej mieściny jeszcze istnieje. Całe lata Choma ani razu nie zaprowadzi swoich gości z Paderbornu czy Egeru , ba nawet z Mościsk czy Lwowa czyli miast partnerskich Przemyśla na ten symbol całkowitej degradacji Przemyśla , czyli rejonu Sportowej , tego niby rewitalizowanego zielonego rynku , bazarów , hali targowej , ba nawet ruina bazaru przy Wilsona . Wstyd i hańba a co ciekawe , nie ma winnych , nikt za to nie odpowiada i nie odpowie , tego jestem pewien , b nawet awansuje przynajmniej finansowo. No cóż takie czasy , takie obyczaje , taki niemal cały Przemyśl
Mało po świecie jeździsz. Może w końcu pora wyrwać się gdzieś poza Polskę.
To ,że gdzieś w krajach 3 ciego świata jest syf , smród i ubóstwo to nie znaczy ,że w Przemyślu tak ma być .
Ja nie wiem, gdzie Ty podróżujesz, ale zmień kierunki :D
:)Jak takie "coś" można nazwać bazarem! Przemyśl powinien się wstydzić czegoś, co w innych miastach Podkarpacia na pewno by nie miało miejsca, gdyż tam nawet w tzw. slamsach nie ma takiej brzydoty.Taki jest niestety Przemyśl i taki pozostanie nawet po "dobrej zmianie"....
Surprised to know about partially repairing roofs with gutters, which should improve the situation.Regards,http://www.qualityassignment.co.uk/services/coursework-writing-service/
I’ve been in similar situations before. It is not as easy an answer as you thought it is, its something that you’ll have to write out for yourself over time.http://www.dakshi.in/
This type of message is always inspiring and I prefer to read quality content, so happy to find a good place for many here in the post. The writing is just great, thanks for the post.https://www.ishagarg.in/call-girls-delhi.html
40 lat temu myślałem ,że w 2000 roku w Przemyślu będą szklane domy a tu rok 2018 a ludzie w slamsach dalej palą śmieciami .
Już dawno lata temu jako "przem" czy "przemyski obserwator " pisałem wiele razy że tą Sportową , przemyskie bazary , zielony rynek , tą halę handlową powinni dawno zaorać i posadzić np. buraki lub kartofle przynajmniej będzie bimber a nie wstyd że takie coś w centrum ponoć unijnej mieściny jeszcze istnieje. Całe lata Choma ani razu nie zaprowadzi swoich gości z Paderbornu czy Egeru , ba nawet z Mościsk czy Lwowa czyli miast partnerskich Przemyśla na ten symbol całkowitej degradacji Przemyśla , czyli rejonu Sportowej , tego niby rewitalizowanego zielonego rynku , bazarów , hali targowej , ba nawet ruina bazaru przy Wilsona . Wstyd i hańba a co ciekawe , nie ma winnych , nikt za to nie odpowiada i nie odpowie , tego jestem pewien , b nawet awansuje przynajmniej finansowo. No cóż takie czasy , takie obyczaje , taki niemal cały Przemyśl
Mało po świecie jeździsz. Może w końcu pora wyrwać się gdzieś poza Polskę.