Do końca miesiąca w Przemyskiej Bibliotece Publicznej czynna jest wystawa rysunków Henryka Lasko, będąca częścią większego projektu.
Autor jest laureatem Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla, które otrzymał w ubiegłym roku, na realizację projektu „Przemyśl – moje miasto”. Wystawa składa się z 40 rysunków[paywall], których tematem są „obrazki” z Przemyśla.
Lasko nie ukrywa, że w swoich pracach posiłkował się swoimi zdjęciami, będącymi czymś w rodzaju szkicownika. Znajoma architektura, klimatyczne zaułki, ulice wypełnione ludźmi – tak artysta widzi Przemyśl i tak odtwarza kreską miasto. Co ciekawe, wiele z tych widoków, znanych doskonale z albumów, pocztówek czy przemyskich kalendarzy, zupełnie inaczej wygląda w uproszczonym rysunku.
Całość projektu Henryka Lasko, na który – oprócz rysunku – złożą się malarstwo, grafika i fotografia, będziemy mogli obejrzeć we wrześniu.

Henryk Lasko, - widok na przemyski rynek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratulacje dla Henryka L. Pozdrawiam ZM.
Pozdrowienia dla Pana Henryka najlepszego nauczyciela od KW
dziękuję i pozdrawiam:-)