– To historyczne wydarzenie. Droga Krzyżowa jako symbolika męczeńskiej ofiary Jezusa Chrystusa, organizowana corocznie w Jarosławiu, po raz pierwszy rozpoczyna się od cerkwi greckokatolickiej Sanktuarium Maryjnego Brama Miłosierdzia, a kończy pod kościołem pw. Miłosierdzia Bożego. Budzi się nowa historia – mówi ks. proboszcz Krzysztof Błażejewski kustosz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu.

W uroczystej Drodze Krzyżowej udział wzięli hierarchowie obu kościołów.
Metropolita przemysko-warszawski obrządku greckokatolickiego abp Eugeniusz Popowicz oraz przemyski biskup pomocniczy obrządku rzymskokatolickiego Adam Szal. Poprowadzili wiernych[paywall] w piątek 11 marca w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 19.00. Wiernych przywitał ks. Krzysztof Błażejewski, kustosz sanktuarium. Procesja przeszła z placu przed cerkwią grekokatolicką przez Rynek, a następnie głównymi ulicami miasta skierowała się do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Wzięło w niej udział kilkuset wiernych niosących w dłoniach świece i znicze. Krzyż przypominający mękę Chrystusa nieśli przedstawiciele parafii, samorządowcy oraz reprezentanci organizacji i instytucji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze