Reklama

Historyczny wyczyn żurawickich unihokeistów

Aż cztery zespoły z Żurawicy wystąpiły w Mistrzostwach Polski Szkół – XXVII Festiwalu Unihokeja, który odbył się w Elblągu. Dwa z nich były bardzo blisko podium i zdobycia medali. Jeszcze nigdy w historii tej dyscypliny sportu w Żurawicy nie było tak znaczącego sukcesu!

W Mistrzostwach Polski Szkół w Elblągu wystartowali: chłopcy starsi z SP 1 Żurawica (mistrz województwa podkarpackiego), dziewczęta młodsze SP 1 Żurawica, dziewczęta starsze SP 1 Żurawica oraz chłopcy młodsi SP 2 Żurawica.

Jak powiedział trener Rafał Korczyński, sobota, 4 czerwca br., była dniem chwały dla drużyn z Żurawicy. Chłopcy starsi wygrali wszystkie swoje mecze. I te grupowe, i te decydujące o wejściu do półfinału. Awansowali do najlepszej „czwórki” turnieju. Zespoły dziewcząt młodszych SP 1 Żurawica i chłopców młodszych SP 2 Żurawica zyskały promocję do najlepszej „ósemki” turnieju, z szansami na pierwszą czwórkę. Nie powiodło się jedynie starszej drużynie dziewcząt, która po nikłych porażkach w grupie miała nazajutrz zagrać o miejsca 13. – 16.

Reklama

Niedziela, 5 czerwca br., nie była już tak znakomita, ale jak najbardziej udana. Chłopcy starsi przegrali 1:3 półfinał z drużyną unihokeistów z Oświęcimia, mistrzami województwa małopolskiego, prowadząc 1:0. W meczu o 3. miejsce nie wystarczyło sił, aby pokonać mistrza województwa lubuskiego – zespół z Brójec. Przegrali mecz o brąz 0:4. Zajęli 4. miejsce w Polsce – najgorsze dla sportowców, ale historyczne, bo po raz pierwszy drużyna z Żurawicy znalazła się w najlepszej „czwórce” w Polsce w zawodach w kategorii szkół.

Dziewczęta starsze walczyły bardzo ambitnie i wygrały mecz o 14. miejsce w turnieju 1:0.

Reklama

Niewiele zabrakło...

Dziewczęta młodsze w niedzielę rywalizowały w grupie F o awans do półfinału. Zaprezentowały się znakomicie, jeden mecz remisując 2:2, drugi wygrywając 6:4, ale o tym, że nie zagrają „czwórce”, zdecydował przegrany mecz z ekipą z Paczkowa (przyszłe mistrzynie) 4:7 jeszcze w fazie grupowej. Ostatecznie zespół przystąpił do rywalizacji o 5. miejsce. Mimo ambitnej postawy górą był przeciwnik, ale 6. miejsce w Polsce to wielki sukces tego zespołu.

Chłopcy młodsi z SP 2 Żurawica mieli podobną sytuację. Porażka w grupie eliminacyjnej 3:4, spowodowała, że po wygranym pierwszym meczu w grupie E 1:0, musieli wygrać z drużyną z Sanoka, aby awansować do „czwórki”. Ulegli jednak rywalowi 1:5. To sprawiło, że finalnie zagrali o 5. miejsce. Tam także nie sprostali przeciwnikowi, przegrywając 1:4 i zajmując 6. miejsce w Polsce. Podobnie jak w przypadku dziewcząt młodszych, to wielki sukces.

Reklama

– Dziękujemy przede wszystkim uczniom za zaangażowanie, pełną pasji i ambitną grę dla chwały Żurawicy wszystkich zawodniczek i zawodników. Serdeczne dziękujemy wójtowi gminy Żurawica Tomaszowi Szeleszczukowi, który zabezpieczył środki finansowe na pokrycie niemałych kosztów związanych z wynajmem autobusu na wyjazd z firmy Eurobus. Dodatkowe podziękowania za pomoc przy wyjeździe na mistrzostwa kierujemy do rodziców ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Żurawicy, rodzicom i radzie rodziców ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Żurawicy, pani dyrektor SP 1 w Żurawicy Renacie Drewniak oraz pani dyrektor z SP 2 w Żurawicy Marii Bieniasz. Podobnie jak miłym panom kierowcom z firmy Eurobus za cierpliwość i zrozumienie potrzeb młodzieży oraz bezpieczną jazdę – podsumował w imieniu sztabu trenerskiego R. Korczyński.

 

Reklama

 

Składy zespołów:

SP 1 Żurawica

Dziewczęta młodsze (rocznik 2009 – 2010): Lena Bober, Ewelina Chamułka, Aleksandra Czereba, Jowita Figiela, Amelia Wardęga, Nikola Zołoteńko, Julia Mazur.

Dziewczęta starsze (rocznik 2007 – 2008): Aleksandra Beer, Oliwia Dmitrzyk, Sara Figiela, Emilia Frączek, Nikola Korpal, Julia Lenart, Emilia Radochońska, Małgorzata Solarczyk, Emilia Szustal, Wiktoria Żygała.

Chłopcy starsi (rocznik 2007 – 2008): Michał Buksa, Kacper Hrynkiewicz, Jakub Jakubiszyn, Tomasz Jasiński, Krzysztof Jucha, Hubert Kozłowski, Konrad Lenart, Gabriel Matulewski, Mikołaj Nehrebecki, Szymin Popowicz, Patryk Żygała.

Reklama

SP 2 Żurawica

Chłopcy młodsi (rocznik 2009 – 2010): Wojciech Radoń, Nikodem Kwiatkowski, Kuba Bracio, Wojciech Strzelec, Oliwier Sikociński, Konrad Piekarski, Mikołaj Gęsiorski, Oskar Baran.

***

Sztab trenerski: Bernadeta Sielska, Rafał Korczyński, Maria Korczyńska, Wojciech Smuczek.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama