Aż cztery zespoły z Żurawicy wystąpiły w Mistrzostwach Polski Szkół – XXVII Festiwalu Unihokeja, który odbył się w Elblągu. Dwa z nich były bardzo blisko podium i zdobycia medali. Jeszcze nigdy w historii tej dyscypliny sportu w Żurawicy nie było tak znaczącego sukcesu!
W Mistrzostwach Polski Szkół w Elblągu wystartowali: chłopcy starsi z SP 1 Żurawica (mistrz województwa podkarpackiego), dziewczęta młodsze SP 1 Żurawica, dziewczęta starsze SP 1 Żurawica oraz chłopcy młodsi SP 2 Żurawica.
Jak powiedział trener Rafał Korczyński, sobota, 4 czerwca br., była dniem chwały dla drużyn z Żurawicy. Chłopcy starsi wygrali wszystkie swoje mecze. I te grupowe, i te decydujące o wejściu do półfinału. Awansowali do najlepszej „czwórki” turnieju. Zespoły dziewcząt młodszych SP 1 Żurawica i chłopców młodszych SP 2 Żurawica zyskały promocję do najlepszej „ósemki” turnieju, z szansami na pierwszą czwórkę. Nie powiodło się jedynie starszej drużynie dziewcząt, która po nikłych porażkach w grupie miała nazajutrz zagrać o miejsca 13. – 16.
Niedziela, 5 czerwca br., nie była już tak znakomita, ale jak najbardziej udana. Chłopcy starsi przegrali 1:3 półfinał z drużyną unihokeistów z Oświęcimia, mistrzami województwa małopolskiego, prowadząc 1:0. W meczu o 3. miejsce nie wystarczyło sił, aby pokonać mistrza województwa lubuskiego – zespół z Brójec. Przegrali mecz o brąz 0:4. Zajęli 4. miejsce w Polsce – najgorsze dla sportowców, ale historyczne, bo po raz pierwszy drużyna z Żurawicy znalazła się w najlepszej „czwórce” w Polsce w zawodach w kategorii szkół.
Dziewczęta starsze walczyły bardzo ambitnie i wygrały mecz o 14. miejsce w turnieju 1:0.
Dziewczęta młodsze w niedzielę rywalizowały w grupie F o awans do półfinału. Zaprezentowały się znakomicie, jeden mecz remisując 2:2, drugi wygrywając 6:4, ale o tym, że nie zagrają „czwórce”, zdecydował przegrany mecz z ekipą z Paczkowa (przyszłe mistrzynie) 4:7 jeszcze w fazie grupowej. Ostatecznie zespół przystąpił do rywalizacji o 5. miejsce. Mimo ambitnej postawy górą był przeciwnik, ale 6. miejsce w Polsce to wielki sukces tego zespołu.
Chłopcy młodsi z SP 2 Żurawica mieli podobną sytuację. Porażka w grupie eliminacyjnej 3:4, spowodowała, że po wygranym pierwszym meczu w grupie E 1:0, musieli wygrać z drużyną z Sanoka, aby awansować do „czwórki”. Ulegli jednak rywalowi 1:5. To sprawiło, że finalnie zagrali o 5. miejsce. Tam także nie sprostali przeciwnikowi, przegrywając 1:4 i zajmując 6. miejsce w Polsce. Podobnie jak w przypadku dziewcząt młodszych, to wielki sukces.
– Dziękujemy przede wszystkim uczniom za zaangażowanie, pełną pasji i ambitną grę dla chwały Żurawicy wszystkich zawodniczek i zawodników. Serdeczne dziękujemy wójtowi gminy Żurawica Tomaszowi Szeleszczukowi, który zabezpieczył środki finansowe na pokrycie niemałych kosztów związanych z wynajmem autobusu na wyjazd z firmy Eurobus. Dodatkowe podziękowania za pomoc przy wyjeździe na mistrzostwa kierujemy do rodziców ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Żurawicy, rodzicom i radzie rodziców ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Żurawicy, pani dyrektor SP 1 w Żurawicy Renacie Drewniak oraz pani dyrektor z SP 2 w Żurawicy Marii Bieniasz. Podobnie jak miłym panom kierowcom z firmy Eurobus za cierpliwość i zrozumienie potrzeb młodzieży oraz bezpieczną jazdę – podsumował w imieniu sztabu trenerskiego R. Korczyński.
Składy zespołów:
SP 1 Żurawica
Dziewczęta młodsze (rocznik 2009 – 2010): Lena Bober, Ewelina Chamułka, Aleksandra Czereba, Jowita Figiela, Amelia Wardęga, Nikola Zołoteńko, Julia Mazur.
Dziewczęta starsze (rocznik 2007 – 2008): Aleksandra Beer, Oliwia Dmitrzyk, Sara Figiela, Emilia Frączek, Nikola Korpal, Julia Lenart, Emilia Radochońska, Małgorzata Solarczyk, Emilia Szustal, Wiktoria Żygała.
Chłopcy starsi (rocznik 2007 – 2008): Michał Buksa, Kacper Hrynkiewicz, Jakub Jakubiszyn, Tomasz Jasiński, Krzysztof Jucha, Hubert Kozłowski, Konrad Lenart, Gabriel Matulewski, Mikołaj Nehrebecki, Szymin Popowicz, Patryk Żygała.
SP 2 Żurawica
Chłopcy młodsi (rocznik 2009 – 2010): Wojciech Radoń, Nikodem Kwiatkowski, Kuba Bracio, Wojciech Strzelec, Oliwier Sikociński, Konrad Piekarski, Mikołaj Gęsiorski, Oskar Baran.
***
Sztab trenerski: Bernadeta Sielska, Rafał Korczyński, Maria Korczyńska, Wojciech Smuczek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze