Reklama

Horyniec-Zdrój na Dożynkach Prezydenckich

23/09/2017 12:30

Gmina Horyniec-Zdrój reprezentowała województwo podkarpackie podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale. Odbyły się one 16 i 17 września.

Podczas Dożynek Prezydenckich każde województwo prezentuje swój wieniec oraz przygotowuje stoisko będące symbolem regionu, gdzie goście mogą odnaleźć to, co dla tego województwa jest najbardziej charakterystyczne.

Podkarpacki wieniec dożynkowy przygotowało[paywall] Koło Gospodyń Wiejskich z Horyńca-Zdroju. Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”. Na podkarpackim stoisku, które przygotowała gmina Horyniec-Zdrój, znalazły się lokalne smakołyki i wyroby podkarpackich firm. Można było skosztować m.in.: wędlin, miodów, serów, pierogów, proziaków, gołąbków i wielu innych kulinarnych pyszności.

Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem wręczyli prezydentowi pamiątkową figurę Chrystusa Frasobliwego wykonaną z kamienia bruśnieńskiego, a pierwsza dama otrzymała kosmetyki z Uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    DXFGH - niezalogowany 2017-09-23 15:35:01

    http://www.dailymotion.com/video/x61pkp9?autoPlay=1

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sdfg - niezalogowany 2017-09-23 15:35:59

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama