Gmina Horyniec-Zdrój reprezentowała województwo podkarpackie podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale. Odbyły się one 16 i 17 września.
Podczas Dożynek Prezydenckich każde województwo prezentuje swój wieniec oraz przygotowuje stoisko będące symbolem regionu, gdzie goście mogą odnaleźć to, co dla tego województwa jest najbardziej charakterystyczne.
Podkarpacki wieniec dożynkowy przygotowało[paywall] Koło Gospodyń Wiejskich z Horyńca-Zdroju. Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”. Na podkarpackim stoisku, które przygotowała gmina Horyniec-Zdrój, znalazły się lokalne smakołyki i wyroby podkarpackich firm. Można było skosztować m.in.: wędlin, miodów, serów, pierogów, proziaków, gołąbków i wielu innych kulinarnych pyszności.
Wójt gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis wraz z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem wręczyli prezydentowi pamiątkową figurę Chrystusa Frasobliwego wykonaną z kamienia bruśnieńskiego, a pierwsza dama otrzymała kosmetyki z Uzdrowiska w Horyńcu-Zdroju.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.http://www.dailymotion.com/video/x61pkp9?autoPlay=1
http://www.dailymotion.com/video/x61pkp9?autoPlay=1