W Przeworsku po raz trzeci zostało przygotowane Misterium Męki Pańskiej, wyreżyserowane przez o. Marcelego Gęślę, gwardiana klasztoru oo. Bernardynów. Pierwsza część odbyła się 20 marca, w Niedzielę Palmową.
Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijan. W zrozumieniu tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego pomaga wiernym Misterium Męki Pańskiej, obrazujące wydarzenia zapisane na kartach Pisma Świętego[paywall].
Realistyczne misterium z dobrą grą aktorską, znakomicie dobranymi strojami, uświetnione obecnością żywych zwierząt pozwoliło wiernym przenieść się do czasów sprzed dwóch tysięcy lat. Po raz kolejny wyreżyserował je o. Marceli Gęśla. W barwne widowisko zaangażowali się m.in. dorośli mieszkańcy, dzieci oraz przedstawiciele władz. Jak przyznał gwardian, chętnych nie brakowało. Aktorom niestraszna była nawet pogoda, niska temperatura nie przeszkodziła niektórym wystąpić w samych sandałach.
W Niedzielę Palmową zgromadzeni widzowie obejrzeli pierwszą część misterium: wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy i wypędzenie przekupniów z świątyni. Kolejna część inscenizacji – obrzęd umycia nóg – odbędzie się w Wielki Czwartek o g. 18 w klasztorze oo. Bernardynów, zaś w Wielki Piątek o g. 17 scena dekretu u Piłata, a następnie Droga Krzyżowa ulicami miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze