Reklama

Hosanna, hosanna! Przeworskie Misterium Męki Pańskiej [ZDJĘCIA]

25/03/2016 19:01

W Przeworsku po raz trzeci zostało przygotowane Misterium Męki Pańskiej, wyreżyserowane przez o. Marcelego Gęślę, gwardiana klasztoru oo. Bernardynów. Pierwsza część odbyła się 20 marca, w Niedzielę Palmową.

Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijan. W zrozumieniu tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego pomaga wiernym Misterium Męki Pańskiej, obrazujące wydarzenia zapisane na kartach Pisma Świętego[paywall].

Realistyczne misterium z dobrą grą aktorską, znakomicie dobranymi strojami, uświetnione obecnością żywych zwierząt pozwoliło wiernym przenieść się do czasów sprzed dwóch tysięcy lat. Po raz kolejny wyreżyserował je o. Marceli  Gęśla. W barwne widowisko zaangażowali się m.in. dorośli mieszkańcy, dzieci oraz przedstawiciele władz. Jak przyznał gwardian, chętnych nie brakowało. Aktorom niestraszna była nawet pogoda, niska temperatura nie przeszkodziła niektórym wystąpić w samych sandałach.

W Niedzielę Palmową zgromadzeni widzowie obejrzeli pierwszą część misterium: wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy i wypędzenie przekupniów z świątyni. Kolejna część inscenizacji – obrzęd umycia nóg – odbędzie się w Wielki Czwartek o g. 18 w klasztorze oo. Bernardynów, zaś w Wielki Piątek o g. 17 scena dekretu u Piłata, a następnie Droga Krzyżowa ulicami miasta.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama