Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu poszukuje wolontariuszy. Osób, które bez względu na wiek i wykształcenie chcą pracować nieodpłatnie na rzecz innych.
Jarosławskie hospicjum im. św. Jana Pawła II to dom dla chorych i ich rodzin oraz pracowników i wolontariuszy, którzy niosą im pomoc. Ci ostatni są często solą takich ośrodków. – Pomoc niesiona przez wolontariuszy jest cenna dla chorych, ich rodzin, a także personelu medycznego, który wielokrotnie zostaje odciążony w licznych zadaniach – powiedział Konrad Sawiński z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Władze powiatu włączyły się w akcję poszukiwań wolontariuszy.
– Wszystkie takie osoby powinny być odpowiednio przeszkolone. Kształcenie jest bardzo ważnym zadaniem hospicjum. Prowadzenie odpowiednich kursów stwarza ludziom wszelkich profesji możliwość uczenia się sprawowania stosownej do sytuacji opieki. Lokalne Centrum Wolontariatu przy Zespole Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu jest pośrednikiem pracy wolontarystycznej. Zapraszamy wszystkich chętnych – podsumował K. Sawiński.
Chętni mogą się kontaktować, dzwoniąc pod numer telefonu 793 971 805.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Można pomóc zajmować się ludźmi w każdym wieku i z każdą chorobą ale nie odpłatnie się nie da trzeba zarabiać na to żeby przeżyć na tym świecie więc wątpię w to że kogo kolwiek znajdziecie za free ją opiekowalem się w mojej rodzinie starszymi osobami z chorobami onkologii umie się zajmować nimi i bardzo chciałbym pomagać takim osobom które potrzebują naszej pomocy ale same dojazdy itd każdy z nas ma swoje rachunki musi mieć za co żyć więc chętnie ale za darmo się nie da .
Można pomóc zajmować się ludźmi w każdym wieku i z każdą chorobą ale nie odpłatnie się nie da trzeba zarabiać na to żeby przeżyć na tym świecie więc wątpię w to że kogo kolwiek znajdziecie za free ją opiekowalem się w mojej rodzinie starszymi osobami z chorobami onkologii umie się zajmować nimi i bardzo chciałbym pomagać takim osobom które potrzebują naszej pomocy ale same dojazdy itd każdy z nas ma swoje rachunki musi mieć za co żyć więc chętnie ale za darmo się nie da .