Reklama

Hubert popłynie w rejs dookoła świata

Hubert Twarowski, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a także radny Młodzieżowej Rady Miasta Jarosławia, został laureatem konkursu „Rejs Niepodległości”. W nagrodę popłynie… dookoła świata!

Konkurs pod nazwą „Rejs Niepodległości” rozpoczął się 22 listopada ub.r. Jego głównym celem było wyłonienie symbolicznej grupy 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z wybranych odcinków trasy dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22 – 27 stycznia 2019 r.)[paywall]. Rywalizacja to dla młodych ludzi także okazja do zaprezentowania się w roli młodych ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą promowali Polskę za granicą.

Konkurs był dwuetapowy. Wystartowało w nim kilkanaście osób z naszego regionu, a laureatem został Hubert Twarowski, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.


fot.www.pl2018.org
Mapa miejsc, w których zakotwiczy „Dar Młodzieży”, zanim zawita do Ameryki Środkowej.

Reklama

Rozpoczęcie na Bulwarach Wiślanych

Symboliczna inauguracja „Rejsu Niepodległości” odbędzie się 3 maja br. na Bulwarach Wiślanych w Krakowie, gdzie zaplanowana została premiera prezentacji multimedialnej rejsu. Uczestnicy eskapady wejdą na pokład „Daru Młodzieży” w Gdyni i stąd wypłyną w podróż dookoła świata.
Na pokładzie znajdzie się Iskra Bożego Miłosierdzia (symbol Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r.), która zostanie symbolicznie przekazana z Krakowa do Panamy. Oprócz polskiej młodzieży w morskiej wyprawie wezmą też udział przedstawiciele młodych ludzi z wybranych krajów świata, do portów których zawinie polski żaglowiec. Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata.
W styczniu 2019 r. żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego, duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. „Dar Młodzieży” powróci do Polski w marcu przyszłego roku.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wojciech - niezalogowany 2018-02-06 08:53:41

    Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22 – 27 stycznia 2019 r.) (...) -Czy autor tego art. wie co pisze? To w styczniu 2019 odbędą się    Światowe Dni Młodzieży w Panamie     -no no??                                                        

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości