Hubert Twarowski, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a także radny Młodzieżowej Rady Miasta Jarosławia, został laureatem konkursu „Rejs Niepodległości”. W nagrodę popłynie… dookoła świata!
Konkurs pod nazwą „Rejs Niepodległości” rozpoczął się 22 listopada ub.r. Jego głównym celem było wyłonienie symbolicznej grupy 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z wybranych odcinków trasy dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22 – 27 stycznia 2019 r.)[paywall]. Rywalizacja to dla młodych ludzi także okazja do zaprezentowania się w roli młodych ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą promowali Polskę za granicą.
Konkurs był dwuetapowy. Wystartowało w nim kilkanaście osób z naszego regionu, a laureatem został Hubert Twarowski, uczeń trzeciej klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.
fot.www.pl2018.org
Mapa miejsc, w których zakotwiczy „Dar Młodzieży”, zanim zawita do Ameryki Środkowej.
Symboliczna inauguracja „Rejsu Niepodległości” odbędzie się 3 maja br. na Bulwarach Wiślanych w Krakowie, gdzie zaplanowana została premiera prezentacji multimedialnej rejsu. Uczestnicy eskapady wejdą na pokład „Daru Młodzieży” w Gdyni i stąd wypłyną w podróż dookoła świata.
Na pokładzie znajdzie się Iskra Bożego Miłosierdzia (symbol Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 r.), która zostanie symbolicznie przekazana z Krakowa do Panamy. Oprócz polskiej młodzieży w morskiej wyprawie wezmą też udział przedstawiciele młodych ludzi z wybranych krajów świata, do portów których zawinie polski żaglowiec. Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata.
W styczniu 2019 r. żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego, duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. „Dar Młodzieży” powróci do Polski w marcu przyszłego roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22 – 27 stycznia 2019 r.) (...) -Czy autor tego art. wie co pisze? To w styczniu 2019 odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie -no no??
Światowe Dni Młodzieży w Panamie (22 – 27 stycznia 2019 r.) (...) -Czy autor tego art. wie co pisze? To w styczniu 2019 odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie -no no??