11,5 mln euro inwestycji w infrastrukturę techniczną, zwiększenie produkcji o ok. 100 mln opakowań oraz wzrost zatrudnienia – to wszystko w jarosławskiej Hucie Szkła w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Aktywność Owens-Illinois w jarosławskim zakładzie w dużej mierze podyktowane jest dążeniami firmy do zwiększenia udziału w segmencie szklanych opakowań piwa. W związku z tym producent opakowań szklanych z amerykańskiego stanu Ohio planuje istotną modernizację jarosławskiej fabryki. Za ponad 11,5 mln euro potentat zainstaluje nową linię produkcyjną[paywall], dzięki czemu jarosławska fabryka będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Oprócz urządzeń nowością mają być znaczące ulepszenia do już istniejących linii sortujących. – Tak znacząca inwestycja to wynik pracy całego zespołu w zakresie poprawy mocy produkcyjnych, elastyczności i obsługi klientów. Docelowo umożliwi nam to jeszcze lepszą obsługę klientów i zaoferowanie im bardziej zróżnicowanego portfolio produktów – mówi Michael Prechtl, prezes grupy krajów północno-środkowej Europy. Za przebudową infrastruktury pójdzie także inwestycja w kadry. O-I planuje stworzyć w Jarosławiu 20 nowych miejsc pracy. – Nowi pracownicy, którzy zostaną zatrudnieni w tym roku, przejdą kompleksowe szkolenie, aby już od samego początku jakość ich pracy była zgodna ze standardami Owens-Illinois – zapowiada Magdalena Jankowska, dyrektor HR na Europę północno-środkową. Jarosławskie inwestycje są częścią szerszej strategii firmy, która w huty szkła w Polsce, łącznie ze środkami ulokowanymi w Jarosławiu, zainwestowała 80 mln euro, pragnąc z naszego kraju uczynić lidera nowoczesnych technologii branży produkcji szkła. Zapowiadane zmiany w jarosławskiej hucie mają zostać przeprowadzone do września br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.20 miejsc pracy? ???? strasznie dużo ????????????
zawsze o 20 mniej z budżetu na zasiłki
Pewnie, że dużo, ale to ma być efektywne i przynosić zyski. Za takie pieniądze można oczywiście wybudować ogromny biurowiec i posadzić kilkuset urzędasów i zająć się produkcją kurzu, tylko, że utopia z tragicznym zakończeniem jak za PRL.
20 miejsc pracy? ???? strasznie dużo ????????????
zawsze o 20 mniej z budżetu na zasiłki
Pewnie, że dużo, ale to ma być efektywne i przynosić zyski. Za takie pieniądze można oczywiście wybudować ogromny biurowiec i posadzić kilkuset urzędasów i zająć się produkcją kurzu, tylko, że utopia z tragicznym zakończeniem jak za PRL.