Reklama

Huta rośnie w siłę. Powstanie 20 nowych miejsc pracy

12/07/2019 20:00

11,5 mln euro inwestycji w infrastrukturę techniczną, zwiększenie produkcji o ok. 100 mln opakowań oraz wzrost zatrudnienia – to wszystko w jarosławskiej Hucie Szkła w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Aktywność Owens-Illinois w jarosławskim zakładzie w dużej mierze podyktowane jest dążeniami firmy do zwiększenia udziału w segmencie szklanych opakowań piwa. W związku z tym producent opakowań szklanych z amerykańskiego stanu Ohio planuje istotną modernizację jarosławskiej fabryki. Za ponad 11,5 mln euro potentat zainstaluje nową linię produkcyjną[paywall], dzięki czemu jarosławska fabryka będzie mogła zwiększyć roczny poziom produkcji dodatkowo o ok. 100 mln opakowań w dwóch kolorach. Oprócz urządzeń nowością mają być znaczące ulepszenia do już istniejących linii sortujących. – Tak znacząca inwestycja to wynik pracy całego zespołu w zakresie poprawy mocy produkcyjnych, elastyczności i obsługi klientów. Docelowo umożliwi nam to jeszcze lepszą obsługę klientów i zaoferowanie im bardziej zróżnicowanego portfolio produktów – mówi Michael Prechtl, prezes grupy krajów północno-środkowej Europy. Za przebudową infrastruktury pójdzie także inwestycja w kadry. O-I planuje stworzyć w Jarosławiu 20 nowych miejsc pracy. – Nowi pracownicy, którzy zostaną zatrudnieni w tym roku, przejdą kompleksowe szkolenie, aby już od samego początku jakość ich pracy była zgodna ze standardami Owens-Illinois – zapowiada Magdalena Jankowska, dyrektor HR na Europę północno-środkową. Jarosławskie inwestycje są częścią szerszej strategii firmy, która w huty szkła w Polsce, łącznie ze środkami ulokowanymi w Jarosławiu, zainwestowała 80 mln euro, pragnąc z naszego kraju uczynić lidera nowoczesnych technologii branży produkcji szkła. Zapowiadane zmiany w jarosławskiej hucie mają zostać przeprowadzone do września br.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Szakal - niezalogowany 2019-07-13 06:28:18

    20 miejsc  pracy? ???? strasznie dużo ????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hiena - niezalogowany 2019-07-13 10:45:48

    zawsze o 20 mniej  z budżetu na zasiłki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zen - niezalogowany 2019-07-14 09:32:19

    Pewnie, że dużo, ale to ma być efektywne i przynosić zyski. Za takie pieniądze można oczywiście wybudować ogromny biurowiec i posadzić kilkuset urzędasów i zająć się produkcją kurzu, tylko, że utopia z tragicznym zakończeniem jak za PRL.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama