Są pary, które mimo przeciwności losu i problemów potrafiły spędzić ze sobą pół wieku. W Dubiecku 90 par małżeńskich świętowało złote gody. Wszystkie pochodzą z gminy Dubiecko.
Małżonkowie świętowali w oranżerii zamku Ignacego Krasickiego. Najmłodsi mieszkańcy gminy wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowali przedstawienie, którym uczcili tak piękne jubileusze. Warto dodać, że najdłuższy staż małżeński w gminie ma para, która jest ze sobą wynosi 63 lata.
Jak podkreślał[paywall] wójt Wiesław Bembenek, pary te przetrwały ciężkie czasy, a ich młodość przypadała na okres powojenny. Dodatkowo obecne województwo podkarpackie było najbiedniejszym regionem. Jednak dla jubilatów to rodzina stanowiła priorytet, robili więc wszystko, aby tę rodzinę utrzymać.
Podziękowanie i szacunek wyraził też w obecności jubilatów poseł Marek Rząsa, który wraz z wójtem uhonorował medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” zebrane pary. Goście obejrzeli program artystyczny i wysłuchali piosnek o miłości. Na pytanie, jaka jest recepta na długowieczną miłość i szczęście, małżonkowie zgodnie odpowiedzieli, że są nią przede wszystkim wzajemne zaufanie i szacunek. – Nie zawsze jest w życiu kolorowo, ale należy sobie ufać i wspierać się – odpowiada jedna z jubilatek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ZUS chyba nie jest zadowolony z takich gali.
ZUS chyba nie jest zadowolony z takich gali.