Reklama

I żyli długo i szczęśliwie… 90 par obchodziło złote gody [ZDJĘCIA]

11/10/2015 14:00

Są pary, które mimo przeciwności losu i problemów potrafiły spędzić ze sobą pół wieku. W Dubiecku 90 par małżeńskich świętowało złote gody. Wszystkie pochodzą z gminy Dubiecko.

Małżonkowie świętowali w oranżerii zamku Ignacego Krasickiego. Najmłodsi mieszkańcy gminy wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowali przedstawienie, którym uczcili tak piękne jubileusze. Warto dodać, że najdłuższy staż małżeński w gminie ma para, która jest ze sobą wynosi 63 lata.

Jak podkreślał[paywall] wójt Wiesław Bembenek, pary te przetrwały ciężkie czasy, a ich młodość przypadała na okres powojenny. Dodatkowo obecne województwo podkarpackie było najbiedniejszym regionem. Jednak dla jubilatów to rodzina stanowiła priorytet, robili więc wszystko, aby tę rodzinę utrzymać.

Reklama

Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych?

Podziękowanie i szacunek wyraził też w obecności jubilatów poseł Marek Rząsa, który wraz z wójtem uhonorował medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” zebrane pary. Goście obejrzeli program artystyczny i wysłuchali piosnek o miłości. Na pytanie, jaka jest recepta na długowieczną miłość i szczęście, małżonkowie zgodnie odpowiedzieli, że są nią przede wszystkim wzajemne zaufanie i szacunek. – Nie zawsze jest w życiu kolorowo, ale należy sobie ufać i wspierać się – odpowiada jedna z jubilatek.


E.G
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    100 lat - niezalogowany 2015-10-11 18:51:05

    ZUS chyba nie jest zadowolony z takich gali.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama