Reklama

III Liceum Ogólnokształcące do likwidacji

12/02/2016 09:18

III Liceum Ogólnokształcące, tworzące razem z IV Publicznym Gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich, zostanie zamknięte. Ostatni uczniowie opuszczą je w następnym roku szkolnym. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta Jarosławia.

Od kilku lat spada liczba uczniów liceum. W tym roku szkolnym nie utworzono pierwszej klasy, ponieważ było zbyt mało chętnych. Likwidacja będzie przebiegać stopniowo. 42 uczniów, którzy uczęszczają obecnie do klasy drugiej i trzeciej, skończy naukę w liceum.

Wygaszanie liceum ze względu na[paywall] brak uczniów spowodowało pojawienie się niezbyt pochlebnych opinii dotyczących także gimnazjum, a krążące plotki mówiły, że cały zespół zostanie zamknięty. Na niesprawiedliwe opinie zwrócił uwagę Szczepan Łąka, wiceprzewodniczący rady miasta i nauczyciel w Zespole Szkół im. ks. Czartoryskich. Przypomniał, że gimnazjum jest wysoko notowane w rankingach, a bazy lokalowej inne szkoły mogą pozazdrościć. – Musimy jasno i wyraźnie zaakcentować. Liceum jest likwidowane, ale gimnazjum zostaje i bardzo dobrze sobie radzi – mówił S. Łąka, zaznaczając, że szkole brakuje tylko spokoju, a ten zakłóca powielanie niesprawdzonych informacji.

Reklama

Likwidowane liceum jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w Jarosławiu prowadzoną przez miasto. Reszta jest pod nadzorem powiatu. 

– Budynek dzisiejszego ZSO został wybudowany pod koniec lat osiemdziesiątych, od 1989 roku mieściła się w nim Szkoła Podstawowa numer 12, przygotowana na ponad tysiąc uczniów. Z uwagi na postępujący niż demograficzny część powierzchni szkolnych obecnie nie jest wykorzystywana. Stąd decyzja burmistrza o przekazaniu na potrzeby sąsiadującej Szkoły Podstawowej numer 4 iminia Stefana Żeromskiego części pomieszczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Od marca dziewięć oddziałów (klasy II i III) SP 4 przeniesionych zostaje do budynku ZSO. Już teraz przeprowadzona została adaptacja pomieszczeń, zakup nowych mebli. Dzieci zyskają więcej przestrzeni, podejmą naukę na jedną zmianę (dotychczas ze względu na dużą liczbę uczniów w SP 4 nauka odbywała się na dwie zmiany – przyp. red.), będą miały szatnie przy swoich klasach – wyjaśnia Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    emi - niezalogowany 2016-02-12 20:33:30

    Nareszcie .Chodzenie do tej szkoły ,,liceum ,,to strata czasu .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama