III Liceum Ogólnokształcące, tworzące razem z IV Publicznym Gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich, zostanie zamknięte. Ostatni uczniowie opuszczą je w następnym roku szkolnym. Uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Miasta Jarosławia.
Od kilku lat spada liczba uczniów liceum. W tym roku szkolnym nie utworzono pierwszej klasy, ponieważ było zbyt mało chętnych. Likwidacja będzie przebiegać stopniowo. 42 uczniów, którzy uczęszczają obecnie do klasy drugiej i trzeciej, skończy naukę w liceum.
Wygaszanie liceum ze względu na[paywall] brak uczniów spowodowało pojawienie się niezbyt pochlebnych opinii dotyczących także gimnazjum, a krążące plotki mówiły, że cały zespół zostanie zamknięty. Na niesprawiedliwe opinie zwrócił uwagę Szczepan Łąka, wiceprzewodniczący rady miasta i nauczyciel w Zespole Szkół im. ks. Czartoryskich. Przypomniał, że gimnazjum jest wysoko notowane w rankingach, a bazy lokalowej inne szkoły mogą pozazdrościć. – Musimy jasno i wyraźnie zaakcentować. Liceum jest likwidowane, ale gimnazjum zostaje i bardzo dobrze sobie radzi – mówił S. Łąka, zaznaczając, że szkole brakuje tylko spokoju, a ten zakłóca powielanie niesprawdzonych informacji.
Likwidowane liceum jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w Jarosławiu prowadzoną przez miasto. Reszta jest pod nadzorem powiatu.
– Budynek dzisiejszego ZSO został wybudowany pod koniec lat osiemdziesiątych, od 1989 roku mieściła się w nim Szkoła Podstawowa numer 12, przygotowana na ponad tysiąc uczniów. Z uwagi na postępujący niż demograficzny część powierzchni szkolnych obecnie nie jest wykorzystywana. Stąd decyzja burmistrza o przekazaniu na potrzeby sąsiadującej Szkoły Podstawowej numer 4 iminia Stefana Żeromskiego części pomieszczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Od marca dziewięć oddziałów (klasy II i III) SP 4 przeniesionych zostaje do budynku ZSO. Już teraz przeprowadzona została adaptacja pomieszczeń, zakup nowych mebli. Dzieci zyskają więcej przestrzeni, podejmą naukę na jedną zmianę (dotychczas ze względu na dużą liczbę uczniów w SP 4 nauka odbywała się na dwie zmiany – przyp. red.), będą miały szatnie przy swoich klasach – wyjaśnia Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nareszcie .Chodzenie do tej szkoły ,,liceum ,,to strata czasu .
Nareszcie .Chodzenie do tej szkoły ,,liceum ,,to strata czasu .