Reklama

III Memoriał Franciszka Sabana w biegach przełajowych [ZDJĘCIA]

27/09/2017 11:30

Ponad 100 zawodników wzięło udział w III Memoriale Franciszka Sabana w biegach przełajowych, który odbył się 22 września w Mirocinie. Organizatorem memoriału byli: wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku.

– Memoriał Franciszka Sabana to pewnego rodzaju święto biegowe skierowane w szczególności do młodzieży szkolnej. Celem imprezy jest[paywall] promocja sportu i upowszechnianie biegania jako najbardziej naturalnej formy aktywności fizycznej. Bieg miał również na celu uczczenie Franciszka Sabana, doskonałego sportowca i społecznika upowszechniającego sport w lokalnej społeczności. 4 października minie 40 lat od jego śmierci – mówi Łukasz Mróz, szef GOK w Przeworsku.

W biegu wzięła udział młodzież z 14 okolicznych szkół. Startowali na czterech dystansach. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania 500 metrów. Gimnazjaliści biegli na tysiąc metrów, a młodzież ze szkół ponadgimnazjlanych rywalizowała na półtorakilometrowym dystansie. Był jeszcze bieg otwarty na dystansie 3 kilometrów. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy medale. Dla uczestników Koło Gospodyń Wiejskich w Mirocinie przygotowało poczęstunek i napoje. Trasy zabezpieczali miejscowi strażacy OSP, zapewniając także pomoc medyczną. 

Reklama

Wyniki biegów:

Kategoria szkoły podstawowe – klasy I – III, dziewczęta:

I miejsce: Martyna Krokos – Ubieszyn

 

Kategoria szkoły podstawowe – klasy I – III, chłopcy:

I miejsce: Franciszek Kubajewski – Ubieszyn

 

Kategoria szkoły podstawowe – klasy IV –VII, dziewczęta:

I miejsce: Oliwia Kubrak – Jagiełła

II miejsce: Kinga Terocińska – Rozbórz

III miejsce: Magdalena Jedynka – Mirocin

 

Kategoria szkoły podstawowe – klasy IV –VII, chłopcy:

I miejsce: Meteusz Hojło – Rozbórz

II miejsce: Sebastian Goń – Rozbórz

III miejsce: Kamil Goń – Rozbórz

Reklama

 

Kategoria gimnazja, dziewczęta:

I miejsce: Marlena Żaba – Rozbórz

II miejsce: Julia Hojło – Rozbórz

III miejsce: Oliwia Śliwa – Gorliczyna

 

Kategoria gimnazja, chłopcy:

I miejsce: Dawid Pruchnicki – Mirocin

II miejsce: Jakub Śliwa – Gorliczyna

III miejsce: Piotr Jedynak – Mirocin

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta:

I miejsce: Aleksandra Rygiel – Przeworsk

II miejsce: Paulina Obłoza – Przeworsk

III miejsce: Martyna Fołta – Przeworsk

 

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy:

I miejsce: Karol Huba – Przeworsk

Reklama

II miejsce: Bartosz Balawender – Przeworsk

III miejsce: Jakub Ciąpała – Przeworsk

 

Kategoria bieg otwarty na dystansie 3000 m, mężczyźni:

I miejsce: Łukasz Stęchły – Mirocin

II miejsce: Jakub Śliwa – Gorliczyna (gimnazjum)

III miejsce: Mateusz Tytuła – Gniewczyna Łańcucka

 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama