Ponad 100 zawodników wzięło udział w III Memoriale Franciszka Sabana w biegach przełajowych, który odbył się 22 września w Mirocinie. Organizatorem memoriału byli: wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku.
– Memoriał Franciszka Sabana to pewnego rodzaju święto biegowe skierowane w szczególności do młodzieży szkolnej. Celem imprezy jest[paywall] promocja sportu i upowszechnianie biegania jako najbardziej naturalnej formy aktywności fizycznej. Bieg miał również na celu uczczenie Franciszka Sabana, doskonałego sportowca i społecznika upowszechniającego sport w lokalnej społeczności. 4 października minie 40 lat od jego śmierci – mówi Łukasz Mróz, szef GOK w Przeworsku.
W biegu wzięła udział młodzież z 14 okolicznych szkół. Startowali na czterech dystansach. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania 500 metrów. Gimnazjaliści biegli na tysiąc metrów, a młodzież ze szkół ponadgimnazjlanych rywalizowała na półtorakilometrowym dystansie. Był jeszcze bieg otwarty na dystansie 3 kilometrów. Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy medale. Dla uczestników Koło Gospodyń Wiejskich w Mirocinie przygotowało poczęstunek i napoje. Trasy zabezpieczali miejscowi strażacy OSP, zapewniając także pomoc medyczną.
Kategoria szkoły podstawowe – klasy I – III, dziewczęta:
I miejsce: Martyna Krokos – Ubieszyn
Kategoria szkoły podstawowe – klasy I – III, chłopcy:
I miejsce: Franciszek Kubajewski – Ubieszyn
Kategoria szkoły podstawowe – klasy IV –VII, dziewczęta:
I miejsce: Oliwia Kubrak – Jagiełła
II miejsce: Kinga Terocińska – Rozbórz
III miejsce: Magdalena Jedynka – Mirocin
Kategoria szkoły podstawowe – klasy IV –VII, chłopcy:
I miejsce: Meteusz Hojło – Rozbórz
II miejsce: Sebastian Goń – Rozbórz
III miejsce: Kamil Goń – Rozbórz
Kategoria gimnazja, dziewczęta:
I miejsce: Marlena Żaba – Rozbórz
II miejsce: Julia Hojło – Rozbórz
III miejsce: Oliwia Śliwa – Gorliczyna
Kategoria gimnazja, chłopcy:
I miejsce: Dawid Pruchnicki – Mirocin
II miejsce: Jakub Śliwa – Gorliczyna
III miejsce: Piotr Jedynak – Mirocin
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta:
I miejsce: Aleksandra Rygiel – Przeworsk
II miejsce: Paulina Obłoza – Przeworsk
III miejsce: Martyna Fołta – Przeworsk
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy:
I miejsce: Karol Huba – Przeworsk
II miejsce: Bartosz Balawender – Przeworsk
III miejsce: Jakub Ciąpała – Przeworsk
Kategoria bieg otwarty na dystansie 3000 m, mężczyźni:
I miejsce: Łukasz Stęchły – Mirocin
II miejsce: Jakub Śliwa – Gorliczyna (gimnazjum)
III miejsce: Mateusz Tytuła – Gniewczyna Łańcucka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze