Z początkiem czerwca przeworskie słonie przyodziały się w zieleń. Tradycyjnie zostały obsadzone eszeweriami. Sprawdziliśmy, ile pieniędzy przeznaczono w tym roku zarówno na nie, jak i na ukwiecenie całego miasta.
Zgodnie z przeprowadzonym przetargiem na utrzymanie zieleni miejskiej miasto w tym roku wyda 145 tys. 662 zł. Utrzymanie obejmuje zarówno zakup kwiatów, obsadzenie słoni oraz prace pielęgnacyjne typu koszenie, podlewanie, cięcie żywopłotów i drzew, itp. Zakup 2,5 tys. eszewerii na słonie wraz z ich obsadzeniem wyniósł 11 tys. 890 zł. Poza tym na ukwiecenie miasta zakupiono jeszcze: bratki ogrodowe (300 szt.) za kwotę[paywall] 874 zł, kocankę włochatą (36 szt.) za 311 zł, begonię stale kwitnącą (128 szt.) za 864 zł, pelargonię zwisającą (216 szt.) za 1399 zł oraz różę okrywową (300 szt.) za 10 tys. 44 zł. W sumie na kwotę 13 tys. 492 zł zakupiono 980 sztuk kwiatów.
– Wiele elementów zieleni miejskiej (krzewy, drzewa, kwiaty, pnącza) to dary mieszkańców i firm z terenu miasta – mówi sekretarz miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. – Oprócz dotychczasowych zakupów w planie 2017 roku jest rewitalizacja skarpy przy ulicy Gimnazjalnej na kwotę 15 tysięcy poprzez nasadzenia: bluszczy, winobluszczy i tawliny jarzębolistnej oraz poprawa estetyki wysepek – trawników na głównej krzyżówce na drodze E 94 poprzez nasadzenie róż w ilości 200 sztuk – dodaje.
Miasto organizuje w tym roku kolejną edycję konkursu na „Najładniejszy ogród i balkon w Przeworsku”. Zgłoszeń należy dokonywać na formularzu dostępnym w sekretariacie urzędu, na stronie internetowej oraz przy kasach w Bricomarche, Intermarche oraz Przeworskiej Gospodarce Komunalnej. Formularze można składać do 23 czerwca.

fot.facebook/UM Przeworsk
Aktu wandalizmu dokonały dwie młode dziewczyny, które zrobiły sobie sesję zdjęciową na słoniach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Te piekne slonie w kwiecistej odslonie zawsze kojarza mi sie z Przeworskiem,ile razy przejezdzalam przez Przeworsk zawsze na nie spogladalam i cykalam zdjecia...pieknie pozdrawiam
Tak, przeworskie słonie były, są i niech będą
Te piekne slonie w kwiecistej odslonie zawsze kojarza mi sie z Przeworskiem,ile razy przejezdzalam przez Przeworsk zawsze na nie spogladalam i cykalam zdjecia...pieknie pozdrawiam
Tak, przeworskie słonie były, są i niech będą