Ledwie 37 oddanych punktów w trzech setach i bardzo szybka wygrana w Ropczycach z Błękitnymi – tak wyglądała inauguracja sezonu w wykonaniu Feniksa Heron Przeworsk w I Podkarpackiej Lidze. Ekipa grającego trenera, wielokrotnego reprezentanta Polski, mistrza świata z 2014 r., Rafała Buszka jest głównym faworytem do wygrania tej ligi i walki o awans do II ligi siatkówki mężczyzn.
To był pokaz siły i możliwości przeworskich siatkarzy. Doskonale zrealizowali przedmeczowe założenia. Nie dali ani na moment poczuć gospodarzom, że mają szansę na nawiązanie wyrównanej walki. Dominacja była na tyle imponująca, że na parkiet nie musiał meldować się R. Buszek, spokojnie obserwując poczynania swoich podopiecznych i kolegów zarazem z ławki trenerskiej. W nadchodzący weekend dojdzie do inauguracji sezonu w hali sportowej MOSiR przy ul. Misiągiewicza. Rywalem Feniksa Heron będzie Renga SST Sportur Gmina Łańcut. Mecz odbędzie się w sobotę, 11 października br., o g. 17.
Drugi z zespołów z naszego regionu, występujący w tej klasie rozgrywkowej Żagiel Gmina Radymno rywalizował w Rakszawie z Anilaną. Po wyrównanym boju uległ jej 3:1.
***
W innych meczach: ProSport Marmax Czudec – MKS PRDM Jasło 3:2 (25:18, 25:18, 20:25, 25:27, 15:11), KS Głogów Małopolski – Klima Błażowa 3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 25:15), Renga SST Sportur Gmina Łańcut – AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:21, 25:17, 15:25, 25:13).
Pierwszy liderem został Feniks Heron Przeworsk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze