Przy ulicy Konfederackiej w Jarosławiu, na skwerze przy fontannie, zainstalowano ostatnio ławkę solarną. Jest to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, które – poza swoją podstawową funkcją – posiada także opcję autonomicznego zasilania solarnego.
Przy ławce można naładować telefon, powerbank i inne urządzenia elektryczne.
Energia słoneczna może zostać także wykorzystana do podgrzewania siedziska[paywall] oświetlenia ledowego czy zasilania monitoringu. Inwestycja cieszy, tym bardziej że pomysł na ekoławkę to inicjatywa obywateli.
Projekt zakupu tego nowoczesnego sprzętu to jeden z pomysłów zgłoszonych w ramach Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt takiej ławki waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Jest to potrzebna inwestycja, każdy korzysta z urządzeń elektronicznych, które często wymagają naładowania w najmniej oczekiwanych momentach. Ławki solarne są obecnie bardzo modnymi elementami architektury miejskiej – a wszystko to dzięki funkcjonalności, nowoczesności oraz ciekawemu dizajnowi.
Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż doprowadzenie energii do takich miejsc, jak ścieżki rowerowe, deptaki, parki, place zabaw czy miejskie skwery, jak ten w dzielnicy numer 5 w Jarosławiu. Mieszkańcy miasta są zainteresowani nowym obiektem i przychodzą na Konfederacką specjalnie, aby go obejrzeć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze