Finału doczekały się prace nad modernizacją placu zabaw na osiedlu Jagiełły. To wytypowana przez mieszkańców inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2024.
Modernizacja placu zabaw na osiedlu Jagiełły to przedsięwzięcie zrealizowane w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego w mieście. Tej, która wzbudziła najgorętsze emocje, bo rywalizacja była naprawdę zacięta, a o wyniku zadecydowała różnica zaledwie 10 głosów. Zaskoczyła nie tylko duża liczba zgłoszonych projektów (przedstawiono ich łącznie 6, finalnie jeden nie został dopuszczony pod głosowanie ze względów formalnych), ale i ogromne zaangażowanie mieszkańców, żywo zainteresowanych tym, na co powinny zostać wykorzystane fundusze z tej specjalnie dedykowanej mieszkańcom puli. Finalnie na 5 dopuszczonych do rywalizacji projektów oddano aż 1746 głosów, co było liczbą dwukrotnie większą niż rok wcześniej.
Najbardziej zacięta rywalizacja rozegrała się właśnie pomiędzy projektem modernizacji ogólnodostępnego placu zabaw na os. Władysława Jagiełły w Radymnie oraz koncepcją budowy nad ZEK-iem mobilnego parku linowego o charakterze toru przeszkód.
Ten pierwszy zyskał 853 głosy, jedynie o 10 wyprzedzając drugi. Ogłoszenie wyników wywołało lawinę komentarzy ze strony mieszkańców. Łącza internetowe rozgrzały się wtedy do czerwoności, padły nawet insynuacje, że zliczanie głosów nie było do końca sprawiedliwe. Miasto szybko ostudziło emocje głosujących, podając powody 129 odrzuconych komisyjnie kart do głosowania. Wśród tych znalazły się: głosowanie dwa razy na jeden projekt lub[paywall] na dwa różne jednocześnie, dostarczenie karty w wersji papierowej, a później ponowne wysłanie tej lub podobnej podpisanej przez te same osoby, ale wypełnionej np. innego dnia drogą e-mailową oraz wypełnianie kart w sposób nieczytelny. Koniec końców padło podsumowanie, z którego wynikało, że liczba odrzuceń rozłożyła się równomiernie pomiędzy oba projekty z największą liczbą głosów i to w zasadzie ucięło dyskusje.
A że modernizacja placu zabaw głosów miała więcej, właśnie ten projekt wygrał i doczekał się realizacji. Na placu zabaw przy Jagiełły stanęła nowa zabawka wielofunkcyjna, trampolina oraz pojawiły się elementy małej architektury: ławeczki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.
Wprawdzie obecna aura nie jest najlepszym czasem na korzystanie z takich atrakcji, ale doposażony obiekt na pewno przysłuży się dzieciakom już na wiosnę.
Warto przypomnieć, że wcześniej – po przeprowadzeniu konsultacji społecznych w ramach BO powstały w mieście żywe altany nad ZEK i budka spikera na stadionie przy ul. Sportowej, ponadto zmodernizowany został także plac zabaw przy ul. Kolejowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze