W Radymnie sfinalizowano właśnie dwie inwestycje, które ucieszą z pewnością najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. I jedna, i druga da maluchom więcej przestrzeni do niczym nieskrępowanej zabawy.
Jeszcze w starym roku udało się ukończyć budowę placu zabaw przy ul. Lwowskiej. Inwestycja ta była możliwa dzięki dofinansowaniu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”. Maluchy zyskały przyjazny teren do rekreacji na świeżym powietrzu, wyposażony w linarium, wspinaczkową piramidę i potrójną huśtawkę. Miastu zostały jeszcze ostatnie szlify przy tej inwestycji. Przestrzeń trzeba jeszcze uporządkować.
To nie koniec pozytywnych zmian w tym obszarze. Nowy blask zyskał też istniejący plac zabaw przy ul. Kolejowej i Jana Pawła II. To z kolei inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Pojawiły się tutaj nowe atrakcje w postaci: podwójnego bujaka, wieży i talerzowej karuzeli. Odnowiono i zmieniono nieco lokalizację dotychczasowych sprzętów do zabawy. Większe bezpieczeństwo zapewnią też przebudowane ogrodzenie i system monitoringu, a okazję do odpoczynku i należyty porządek – ławki i kosze na śmieci. Dodatkową przestrzeń do aktywności stwarza też powstała siłownia plenerowa, na którą składają się: wioślarz, narciarz, twister, wahadło i rowerek. Władze miasta planują powrót do tematu na wiosnę, bo przygotowany do rekreacji teren wymaga jeszcze uporządkowania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze