Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej sprzeciwia nominacja Jerzego Krużela z Przemyśla na prezesa Radia Rzeszów.
„Zadaniem mediów publicznych jest troska o bezstronną informację, która buduje więzi społeczne i nie jest ukierunkowana na partykularne interesy polityczne wąskiej grupy osób” – pisze Dzieszko w liście skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ma zatwierdzić kandydaturę Krużela. „Od dawna właśnie takie było założenie funkcjonowania zarówno Telewizji Polskiej, jak i Polskiego Radia. Fakty, które mają miejsce za sprawą Rady Nadzorczej Polskiego Radia Rzeszów, sprawiają, iż rozgłośnia ta może zatracić charakter medium publicznego. Pracami Rady Nadzorczej kieruje bowiem czynna pani samorządowiec, działaczka Platformy Obywatelskiej. Dziwnym „zbiegiem okoliczności” ta rada desygnowała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji osobę pana Jerzego Krużela, który miałby zostać prezesem Polskiego Radia Rzeszów” – czytamy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Krużel to bardzo dobry kandydat na prezesa bo zna pracę jako dziennikarz radiowy.
Czy to ten były członek komuszego stowarzyszenia "Ordynacka"?Czy to w jego sprawie w 2013 roku radni nie wyrazili zgody na zwolnienie swego kolegi z pracy z Energetyki Wiatrowej, bo zaproponowano mu pobory, które nie pozwalają na utrzymanie siebie i rodziny?Czy to ten kandydat na prezesa Radia którego już raz w 2011 roku KRRiT odrzuciła?Coś się zmieniło na lepsze od tej pory? Tak ładnie zarządzał Przemyślem jako radny, że spadliśmy na ostatnie miejsce jako region. Czy prawdą jest, że w latach 1977-80 był członkiem tej parszywej organizacji pzpr?
Krużel to bardzo dobry kandydat na prezesa bo zna pracę jako dziennikarz radiowy.
Czy to ten były członek komuszego stowarzyszenia "Ordynacka"?Czy to w jego sprawie w 2013 roku radni nie wyrazili zgody na zwolnienie swego kolegi z pracy z Energetyki Wiatrowej, bo zaproponowano mu pobory, które nie pozwalają na utrzymanie siebie i rodziny?Czy to ten kandydat na prezesa Radia którego już raz w 2011 roku KRRiT odrzuciła?Coś się zmieniło na lepsze od tej pory? Tak ładnie zarządzał Przemyślem jako radny, że spadliśmy na ostatnie miejsce jako region. Czy prawdą jest, że w latach 1977-80 był członkiem tej parszywej organizacji pzpr?