Technikum nr 8 im. abpa Ignacego Tokarczuka upamiętniło swojego patrona. 22 grudnia w szkole otwarta została poświęcona mu izba pamięci.
Technikum nosi imię abpa Ignacego Tokarczuka od 6 czerwca 2008 roku. – Przez cztery lata spotykaliśmy się z naszym patronem. Po jego śmierci postanowiliśmy zorganizować izbę pamięci. Mieliśmy wiele pamiątek, które otrzymaliśmy bezpośrednio od księdza arcybiskupa oraz takich, które otrzymaliśmy już po jego śmierci. Mamy również zdjęcia, które uwieczniły nasze spotkania z patronem szkoły. Postanowiliśmy w ten sposób przybliżyć młodzieży jego sylwetkę jako biskupa niezłomnego – mówi ks. Ryszard Płatek, katecheta w Technikum nr 8.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Piekna i wspaniala postac.