Samodzielnie przygotowany napój z elektrolitami to domowa alternatywa dla naszpikowanych chemią napojów ze sklepów. Przyda się w czasie upałów, biegunki, gorączki, a także po wzmożonym wysiłku fizycznym.
Składniki:
1litr wody,
Przygotowanie:
Cytrynę sparzyć wrzątkiem i wycisnąć z niej sok. Połączyć z wodą, cukrem lub miodem, solą i wybranymi dodatkami. Wymieszać i gotowe!
Jako dodatki smakowe świetnie sprawdzą się: melisa, mięta albo pietruszka. Kawałki zielonego ogórka, arbuza lub cząstki pomarańczy doskonale podbiją smak mikstury.
Sporządzony napój przechowywać w lodowce i pić niewielkimi łykami w ciągu całego dnia. Jeśli jest wyjątkowo upalnie, do każdej porcji można dodać niewielką ilość pokruszonego lodu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze